تاريخ:اول آذر 1391 ساعت 00:00   |   کد : 1299
فروش دلارهای سیاه مرد آفریقایی در تهران
فروش دلارهای سیاه مرد آفریقایی در تهران
ارتباط اینترنتی من با این مرد خارجی چند هفته ادامه داشت تا سرانجام اعتمادم به وی جلب شد و از او خواستم حضوری یکدیگر را ملاقات کنیم. چند روز پیش او را همراه یک مرد آفریقایی دیگر که به یکی از هتل‌های تهران آمده بود، ملاقات کردم. آن‌ها به من گفتند دلارهای سیاه بسیاری به ایران آورده و در خانه یکی از دوستان ایرانیشان پنهان کرده‌اند.

به نقل از جام جم؛مرد آفریقایی که با معرفی خود به عنوان تاجر و به بهانه فروش دلار سیاه، شهروندان تهرانی را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد، این بار در دام پلیس گرفتار شد.

اوایل آبان امسال مردی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تهران علیه دو مرد آفریقایی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد. شاکی به بازپرس پرونده گفت: تاجر بوده و با بیشتر مشتریانم به صورت اینترنتی در ارتباط هستم. وی اضافه کرد: چند روز پیش یک مرد آفریقایی با من ارتباط برقرار کرد و با معرفی خود به عنوان یک تاجر معروف، ادعا کرد در زمینه خرید و فروش دلار فعالیت دارد و می‌تواند دلار را با قیمت پایین‌تری از کشور خود خریداری و پس از سیاه کردن دلار‌ها، آن را برای فروش به ایران بیاورد. شاکی یادآور شد: ارتباط اینترنتی من با این مرد خارجی چند هفته ادامه داشت تا سرانجام اعتمادم به وی جلب شد و از او خواستم حضوری یکدیگر را ملاقات کنیم. چند روز پیش او را همراه یک مرد آفریقایی دیگر که به یکی از هتل‌های تهران آمده بود، ملاقات کردم. آن‌ها به من گفتند دلارهای سیاه بسیاری به ایران آورده و در خانه یکی از دوستان ایرانیشان پنهان کرده‌اند.

معامله‌ای که ۷۵ میلیون تومان آب خورد

وی گفت: تاجر آفریقایی نمونه‌ای از دلارهای سیاه را وارد محلولی کرد و دقایقی بعد دلارهای سفید را به من نشان داد و گفت، به این راحتی دلارهای سیاه را به حالت اولیه تبدیل می‌کنیم، اما هزینه خرید این محلول شیمیایی گران است و باید پول آن را خودتان بدهید بنابراین اعتمادم به آن‌ها جلب شد و بابت خرید آن محلول مبلغ ۷۵ میلیون تومان به تاجر آفریقایی پرداختم و قرار شد دو روز بعد در ملاقات بعدی، او در قبال‌‌ همان مبلغ به من دلار بدهد، اما از آن روز به بعد ناپدید شده و تلفن همراه خود و دوستش نیز خاموش است و تاکنون جستجو‌هایم برای یافتن آن‌ها بی‌نتیجه مانده است. در پی این شکایت، پرونده برای تحقیق در اختیار پلیس مهاجرت و اتباع خارجی ناجا قرار گرفت و جستجو برای دستگیری تاجر قلابی و همدستش آغاز شد. در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت، دو مرد ایرانی دیگر هم با حضور در مرکز پلیس، شکایت‌های مشابهی را ارائه کردند.

دو شاکی دیگر در دام متهمان

در تحقیق از آن‌ها معلوم شد، آن‌ها نیز در پی ارتباط اینترنتی با تاجر آفریقایی آشنا شده‌اند و پس از ملاقات با وی و یک مرد آفریقایی دیگر، بابت خرید محلول تغییر دلارهای سیاه به سفید به آن‌ها ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند تا در قبال آن دلار خریداری کنند؛ اما در دام کلاهبرداری آن‌ها گرفتار شدند. با اطلاعات به‌دست آمده از شاکیان، چهره‌نگاری از تاجر قلابی و همدستش انجام شد و آن‌ها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. در ادامه این تحقیقات ماموران متوجه شدند تاجر قلابی همچنان در اینترنت به‌دنبال یک مشتری جدید است.

پلیس در نقش مشتری

با جمع‌بندی اطلاعات، ماموران اداره مهاجرت و اتباع خارجی ناجا این بار در نقش مشتری ظاهر شدند و با تاجر قلابی برای خرید دلار، قرار ملاقات گذاشتند و دو روز پیش در یکی از محله‌های مرکزی تهران حضور یافتند. تاجر آفریقایی با اطمینان از این‌که این بار هم توانسته یک ایرانی دیگر را به دام بیندازد، نمونه‌ای از دلارهای سیاه را که در یک کاغذ دوجداره قرار داده بود به مشتری جدید نشان داد و ادعا کرد: از این دلارهای سیاه تعداد بسیاری را به ایران آورده‌ام، اما به دلیل گران بودن محلولی که باید دلار‌ها را در آن بگذارم تا به حالت اولیه بازگردند، موفق به سفید کردن دلار‌ها نشده‌ام و باید ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان بپردازید تا من محلول را بخرم و به همین مبلغ به شما دلار بدهم. در همین موقع، ماموری که در نقش مشتری ظاهر شده بود، به جای پول، دستبندی را از جیبش درآورد و به دست متهم زد و وی دستگیر شد و در اجرای نقشه کلاهبرداری‌اش ناکام ماند.

با اعتراف متهم، تحقیق در این زمینه برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.