تاريخ:چهاردهم تير 1392 ساعت 00:00   |   کد : 612
بررسی  سایت های تخفیف گروهی
بررسی سایت های تخفیف گروهی
نحوه فعالیت این سایت ها، عموماً اینگونه است که اگر خرید، به حد نصاب مورد نظر آنها برسد در این صورت کارت تخفیف فعال خواهد شد و در صورت عدم رسیدن به حد نصاب در بیشتر سایت ها هیچ برنامه ریزی دقیقی وجود ندارد و تکلیف درخواست کنندگان مشخص نخواهد بود.
ایران هشدار-اخیراً شاهد به وجود آمدن یک سری سایت های تخفیفی در فضای اینترنت هستیم نحوه عملکرد آنها به این گونه است که کالا و خدمات مختلف را با قیمتی کاهش یافته پیشنهاد می دهند به شرط اینکه حداقل تعداد خاصی از خریداران ، آن کالا یا خدمات ارائه شده را خریداری نمایند. آنها معمولاً هر روز یک کالا یا خدمات جدید و خاصی را پیشنهاد می دهند. وقتی تعداد مشخصی از خریداران برای خرید ابراز تمایل نمودند آن پیشنهاد قطعی می شود و آن جنس یا خدمات به فروش خواهد رسید. روش کار آنها خیلی ساده می باشد به این صورت که گردانندگان این وب سایت ها با صاحبان فروشگاهها، اماکن ورزشی و تفریحی وارد مذاکره شده و از آنها در ازای جلب مشتری تخفیف می گیرند.

فعالیت این نوع سایت ها از یک دید می تواند برای مراجعه کنندگان و خریداران کالا و خدمات ارائه شده به خاطر استفاده از میزان تخفیفات، مفید به فایده باشد. اما از دیدگاه دیگر باید این مسئله را مورد بررسی و توجه قرار داد که اگر تعداد خریداران به اندازه مورد توافق بین این سایت های تخفیفی و ارائه دهندگان اولیه خدمات نرسد ،تکلیف بقیه افراد درخواست کننده چه می شود؟ در تابستان سال 90 و به یک باره چند سایت تخفیف گروهی با فاصله ای اندک در ایران شروع به فعالیت نمودند. و هر کدام از این سایت ها تلاش کردند تا با ارائه ی خدمات بهتر و ظاهر تبلیغاتی زیباتر، طیف بخصوصی از درخواست کنندگان اخذ تخفیف را به خود جلب نمایند.

در زیر به برخی از مزایای این گونه سایت ها اشاره می نماییم:1. افراد می توانند کالاهای مورد نیاز خود را با تخفیف های مربوطه دریافت نمایند.

2. این وب سایت ها به فروشندگان و صاحبان کسب و کارهای کوچک این امکان را می دهند که با عرضه کالا یا خدماتشان به فرصت های جدید شغلی دست یابند.

3. در این مدل، فروشندگان هزینه های بازاریابی و فروش به روش سنتی و تبلیغات را به صفر می رسانند و تنها روی کسانی تمرکز می کنند که خریداران واقعی و قطعی برای کالاها و خدماتشان می باشند.

4. استفاده از این بن های تخفیف، به خانوارها کمک می کند تا بتوانند کالاها و خدمات تفریحی مورد نیاز خود را با قیمت های مناسب تری دریافت نمایند و در ماه از هزینه های خانواده، کم کرده و به پس انداز خود اضافه نمایند.


برخی از معایب سایت های تخفیف گروهی

از جمله معایب این سایت ها این است که به جز یکی از آنها، هیچ کدام از این سایت ها دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیستند و الزامی هم بابت کسب نماد اعتماد الکترونیکی برای آنها وجود ندارد. همچنین بعضی از این سایت ها هیچ آدرس و شماره تلفن مشخص و ثابتی ندارند ، این مورد برای پیگیری درخواست ها بسیار حائز اهمیت می باشد. ورود افراد غیر متخصص در این نوع فعالیت تجاری و ایجاد شبکه های حباب گونه می تواند خسارات مادی زیادی را برای مراجعه کنندگان این سایت ها به همراه داشته باشد.

نحوه فعالیت این سایت ها، عموماً اینگونه است که اگر خرید، به حد نصاب مورد نظر آنها برسد در این صورت کارت تخفیف فعال خواهد شد و در صورت عدم رسیدن به حد نصاب در بیشتر سایت ها هیچ برنامه ریزی دقیقی وجود ندارد و تکلیف درخواست کنندگان مشخص نخواهد بود. در بعضی دیگر از سایت های ارائه دهنده کارت های تخفیف اگر خریدها به حد نصاب نرسند پول را برنمی گردانند و آن را در حساب خود نگه می دارند تا از کالا و خدمات دیگر استفاده نمایند.
به طور معمول اطلاعات ارائه شده در مورد هر کالا و نوع خدمات اظهار شده در سایت و درصد تخفیف باید حقیقی باشد. در صورتی که این نوع خدمات، غیر واقعی باشند منجر به سلب اعتماد برای کاربران خواهد شد.مهمترین نکته این است که کالاها و خدمات ارائه شده در این سایت ها اکثراً مربوط به رستوران‌ها، اماکن ورزشی و ... می‌باشد اما هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد در صورت در دست داشتن بن های تخفیف حتماً می تواند از آن خدمات ارائه شده استفاده نماید. ممکن است اصلاً قرارداد واقعی وجود نداشته باشد.

پیشنهاداتی که می‌توان به این گونه سایت ها جهت ارائه بهتر خدمات و جلب اطمینان مشتریان ارائه کرد این است که در اسرع وقت مبادرت به دریافت نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک نمایند. یکی دیگر از اقداماتی که این گونه سایت ها در جهت جلب اعتماد مشتریان می‌توانند انجام دهند رعایت کامل ماده 33 و 34 قانون تجارت الکترونیک در زمینه حمایت از حقوق مصرف کننده و همچنین رعایت ماده 37و 38 این قانون به منظور رعایت حق انصراف از خرید مشتریان می باشد.Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 
زهرا حسيني
 
تاريخ: هفتم خرداد 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
0
  توضيحات: لطفا" سايتي را كه داراي نماد اعتماد الكترونيكي است را معرفي كنيد. با تشكر

کاربر گرامی : لیست فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی در سایت ایران هشدار موجود و از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد.

http://iranhoshdar.ir/?PageName=news&Action=Subjects_Details&ID=272


ghazal
 
تاريخ: بيستم و چهارم تير 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
0
  توضيحات: takhfifan.com تنها سایتی مه دارای نماد ملی اعتماد الکترونیکی هست

اردلان
 
تاريخ: بيستم و سوم آذر 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
0
  توضيحات: سلام من برای کارمندان شرکتم خریدی برای کلاس های بازاریابی دانشگاه علم وصنعت کردم متاسفانه با حرکات متقلبانه چند روز منو سر کار گذاشتند که نام نویسی کامل نشده و پول بعد از 72 ساعت برمیگردد ولی .....برنگشت دوباره تماس گرفتم گفتند پول اعتبار میشه تو حسابتون نمیتونیم برگردونیم با داد وفریاد و اینک به دفترتون میام قرا شده کوپن خریدم رو میل کنند که هنوز نشده اگر این کلاهبرداری نیست پس چیه! نماد الکترونیکی هم داره

علی
 
تاريخ: بيستم و سوم آذر 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
0
  توضيحات: سایتهای خوبی هستند ولی جدیداً هر چی دستشون میاد برای فروش میزارند و حتی بعضی از انها تخفیف هم نداره .مثل سایت دابی که بن وین را با 90 درصد تخفیف میفروشه و وین هم کفش 15000 تومانی را 350000 قیمت میده.

وحید
 
تاريخ: ششم دی 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
1
  توضيحات: سایت دابی مارک وین رو نمیفروشه مارک نوین رو با اعتبار وین با قیمت گذاری 30 برابر و جنس های واقعا بنجول چینی می فروشه یک بار خرید کردم که گفتن 4 روز بعد تکلیفش معلوم میشه ولی سایت بایکس تا حالا 4 بار خرید کردم می ارزید

علیرضا
 
تاريخ: يازدهم دی 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
1
  توضيحات: البته باید بگم که الان اکثر سایت های خرید گروهی به اجبار نماد اعتماد رو گرفتن. اما یه نکته ای که بهشون اشاره نشد، مغایرت فرآیند های خرید سایت های تجاری در ایران با قوانین تجارت الکترونیک ایرانه. اگه خریدی انجام میدین، این حق قانونی شماست که تا یه هفته بعد بتونید، محصول یا سرویس رو پس بدید. فقط آف آفر تو سایت های خرید گروهی قوانین تجارت الکترونیک رو کامل پیاده میکنه که متاسفانه فعلا مخصوص تبریزی هاست. htttp://www.offoffer.ir

یک دوست مستر تخفیفی
 
تاريخ: بيستم دی 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
2
  توضيحات: سایت مسترتخفیف اولین سایت تخفیف گروهی هست که یک سال شروع به کار کرده و نماد اعتماد الکترونیکی هم داره.حتما بهش سر بزنید

راضیه
 
تاريخ: بيستم و دوم دی 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
2
  توضيحات: سایت مستر تخفیف هم هست که نماد اعتماد الکترونیک یک ساله داره حتی موقت هم نیست من خودم عضوش هستمو تا حالا ازش خرید کردک همه تخفیفاش واقعیه

سارا
 
تاريخ: بيستم و هفتم دی 1391 ساعت 00:00
پاسخ
0
2
  توضيحات: بهترین و مطمئن ترینشون خدا وکیلی کوپنت است. www.coponet.com نماد داره SSL هم داره

اف کده
 
تاريخ: دوم ارديبهشت 1392 ساعت 00:00
پاسخ
0
2
  توضيحات: سایت آف کده به نشنانی زیر داری نماد میباشد http://www.offkade.com

شبنم
 
تاريخ: يازدهم ارديبهشت 1392 ساعت 00:00
پاسخ
0
2
  توضيحات: سایت خرید گروهی www.harajkadeh.com هم نماد اعتماد الکترونیکی را داره و من چندی بار ازشون خرید کردم.

ازیتا
 
تاريخ: يازدهم ارديبهشت 1392 ساعت 00:00
پاسخ
0
3
  توضيحات: با سلام نظر من اینکه که یکی از بهترین سایت ها ی تخفیف گروهی سایت نت برگ netbarg.com می باشد که ویژگیهای منحصر به فرد رو داره که یکی از آنها امکان مشاهده تمامی نت برگ های قابل خرید در هر لحظه دوم یافتن نت برگ های موجود در نزدیک ترین فاصله محل سکونت خود سوم مشاهده خلاصه جزئیات نت برگ در یک نگاه چهارم یافتن مسیر مناسب برای دسترسی به خرید خود و .... همچنین دارای vip برای سازمان های مختلف دولتی و خصوصی که متناسب با نیاز کارکنان سازمانها می باشد. و نیز امکان شارژ حساب کاربری کارکنان به هر میزان به عنوان پاداش و یا هدیه سازمانی در ضمن من افتخارات این شرکت در این می دونم که اولین و بزرگترین وب سایت خرید گروهی در ایران عضو اتحادیه جهانی سایت های خرید گروهی دانده نماد الکترونیکی از مرکز گسترش تجارت الکترونی وزارت صنعت معدن و تجارت دارای مجوز رسمی از ستاد ساماندهی پایگاه های الکترونیکی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو رسمی اتحادیه صنف فناوران رایانه دارای لوح افتحار سمینار کسب و کارهای اینترنتی از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و همچنین شرکت در نمایشگاههای ملی و بین المللی می باشد . خلاصه ما که راضی هستیم هر چند در هر کسب و کاری گاهی ایراداتی هم هست اما فرهنگ سازی بشه خیلی خوبه و به نفع مردم می باشد حالا فرق نمی کنه از هر قشری همه یکسان تخفیف می گیرند.

محمد
 
تاريخ: بيستم و ششم تير 1392 ساعت 00:00
پاسخ
1
2
  توضيحات: دوستان حواستون به این سایت های تخفیف باشه . توشون خیلی کلک داره . من از سایت ... چیزی رو با تخفیف گرفتم وقتی آمد اصلا اون نبود . و حاضر نبودند حتی با من صحبت کنند . خیلی حواستون باشه به هر سایتی اطمینان نکنید . توش خیلی کلک وجود داره . پولتون را هم به سختی می تونید پس بگیرید یا این که به حساب کاربری سایت می ریزند تا مجبور بشین باز هم ازشون خرید کنید .

مهلا
 
تاريخ: ششم آذر 1392 ساعت 00:00
پاسخ
1
0
  توضيحات: خداییش من دوبار از یک سایت خرید کردم اصلا نمیفهمیدم تخفیف گروهی چیه،وقتی محصول دستم رسید از بس پشتیبانیشون تماس میگرفت از زمان ارسال تا تحویل گرفتن محصول،واقعا اذیت شدم ولی خداییش پشتیبانیش خیلی زیاده،میگه اگر محصول دستتان رسید و راضی نبودید محصولو برگردانید و به شماره حسابتان می ریزیم والا من فقط خرید کردم راضیم،تا حالا جنس خریداری شده بد نبوده که بخوام پس بفرستم،یکی عمدا ازش خرید کنه بگه من راضی نیستم ببینید پس میگیرین؟؟؟


                    ارتباط با ما چند رسانه ای شبکه های اجتماعی
 
     
 info@iranhoshdar.ir  
   نسخه موبایل
           
          کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.