تاريخ:چهاردهم اسفند 1400 ساعت 15:01
کد : 42272

دستگیری سرشبکه های شرکت هرمی یونیک فاینانس در خراسان رضوی

دستگیری سرشبکه های شرکت هرمی یونیک فاینانس در خراسان رضوی

اختصاصی ایران هشدار- در جدیدترین اقدام وزارت اطلاعات، 4 نفر از سرشاخه های فعال شرکت هرمی یونیک فاینانس در استان خراسان رضوی دستگیر شدند. این افراد بیش از 8000 نفر را جذب این مجموعه هرمی کرده و بیش از 17 میلیون دلار نیز جذب سرمایه داشته اند.  میزان درآمد سرشاخه های دستگیر شده بالغ بر 1600000 دلار بوده و شکایت های متعددی از آنان در مراجع قضایی مربوطه ثبت شده است. 

این شرکت صوری که آغاز فعالیتش به سال 2016 بازمی گردد با استفاده از عناوینی هم چون کسب درآمدهای دلاری، معاملات رمزارز و سرمایه‌گذاری در بورس‌های بین المللی تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی دارد و با نمایش زندگی های لاکچری  سرمایه های کاربران را جذب و در مدت بیش از 2 سال بیش از مبلغ دویست میلیون دلار از سپرده های افراد را از کشور خارج کرده است.

علی رغم برخوردهای صورت گرفته و دستگیری سرشاخه های اصلی شرکت در استان های مختلف، مهره های اصلی شرکت هر بار با تغییر رویکرد و با استفاده از عناوین متفاوت به دنبال ادامه حیات این مجموعه هرمی بوده اند. حتی برخی از آنها طرح های جدیدی را ارائه و با نام شرکت جدید در حال فعالیت هستند.

یکی از این شگردهای مورد استفاده ارائه رمزارز جعلی UNQT بوده است. رمزارزی که  در ابتدا با قیمت 14 دلار عرضه شداما قیمت آن به 13 سنت رسید و خسارات زیادی را به سرمایه گذاران وارد کرد.

با آنکه نزدیک به یکسال است که این مجموعه هرمی هیچ سودی را به اعضا پرداخت نکرده و هر روزه اخبار زیادی از دستگیری سرشاخه های آن در خبرگزاری ها منتشر می شود اما هنوز برخی زوال این شرکت هرمی را باور نداشته و اصرار بر ادامه اشتباه خود دارند.

سرمایه گذاری در تمامی شبکه های هرمی محکوم به شکست است چراکه هیچ فعالیت مولد اقتصادی در آنها صورت نگرفته و تنها منبع پرداخت سود، ورود اعضای جدید است که با اتمام آن نیز پرداخت ها به پایان می رسد. اما مؤثرترین راه در پایان فعالیت چنین مجموعه هایی خودداری از سرمایه گذاری افراد در آنها است. نظارت و تشدید برخورد تا زمانی که افراد مایل به سرمایه گذاری در این مجموعه ها هستند اثربخشی لازم را ندارد زیرا شگرد جدیدی توسط آنها ابداع و فعالیت شان ادامه پیدا می کند. با خودداری از سرمایه گذاری در این مجموعه های کلاهبرداری نه تنها سرمایه خود را حفظ خواهید کرد بلکه گامی در جهت شکوفایی اقتصاد جامعه نیز برخواهید داشت. ارزهای خارج شده توسط مجموعه های هرمی می تواند در بسیاری از پروژه های کلان اقتصادی کشور مورد استفاده قرار گیرد و برطرف کننده مشکلات زیادی باشد.

 


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42272
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی