تاريخ:شانزدهم اسفند 1401 ساعت 09:31
کد : 42500

آیا Bliyzer یک پروژه کلاهبرداری است؟

آیا Bliyzer یک پروژه کلاهبرداری است؟

اختصاصی ایران هشدار- Bliyzer یکی از وب سایت هایی است که این روزها تبلیغات زیادی از آن در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی موجود است.

این وب سایت مدعی است که در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارد و افراد با سرمایه گذاری حداقلی قادر خواهند بود سود قطعی روزانه دریافت کنند. در صفحه اصلی وب سایت نیز Bliyzer به عنوان یک پلتفرم استخراج ارز دیجیتال معرفی شده است.
اما در بخش درآمدزایی  وب سایت شرایط اغواکننده ای قرار داده شده که افراد را در سطوح متفاوت درآمدی تحریک به سرمایه گذاری نماید. از جمله این شرایط؛ در نظر گرفتن پاداش ثبت نام، پرداخت سود روزانه و تعلق گرفتن پاداش معرفی افراد جدید است.
نکته دیگر فرآیند ساده ثبت نام و سرمایه گذاری شماست. با ورود به سایت با حداقل مبلغ می توانید ثبت نام کنید و پاداش 55 دلاری هم دریافت کنید. سرمایه گذاری از طریق ارزهای دیجیتال همانند تتر، اتریوم، بیت کوین و سایر ارزهای شناخته شده است. دست شما برای انتخاب طرح ها باز است چراکه 10 طرح سرمایه گذاری با میزان سرمایه 500 ماینر تا 505000 به شما معرفی شده. میزان سود پرداختی در این طرح ها نیز از 2 تا 6 درصد است که پرداخت آن به صورت روزانه و قطعی است.

در بخش دیگر سایت که به صورت ویژه به آن پرداخته شده پاداش ریفرال است. یعنی شما با معرفی اعضای جدید و سپرده گذاری آنها قادر به دریافت پاداش 5 تا 15 درصدی خواهید بود.

سایتی با ظاهری موجه و پیشنهاداتی اغواکننده که قادر است علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را فریب داده و قانع به سپرده گذاری نماید. اما پشت پرده فعالیت این وب سایت نکاتی وجود دارد که توجه به آن می تواند کلاهبرداری بودنش را برای مخاطبین اثبات نماید. مواردی از قبیل:

-عدم ارائه مجوز برای فعالیت و جذب سرمایه علی رغم آنکه ادعای معتبر و بین المللی بودن مطرح شده است.

- مدارکی برای اثبات فعالیت مولد اقتصادی وب سایت ارائه نشده است و هویت مالکان سایت نیز شفاف نیست.

- ادعای پرداخت سودهای غیرمنطقی (2 تا 6 درصد) به صورت روزانه که با شرایط حاکم بر بازارهای مالی به ویژه ارزهای دیجیتال مطابقت نداشته و به نوعی تبلیغات برای جذب مخاطب است. 

- تبلیغات گسترده در فضای مجازی که یکی از شگردهای مورد استفاده کلاهبرداران پانزی است توسط گروه Bliyzer نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

- استفاده از هدایای ویژه برای ترغیب افراد به عضویت و ارائه طرح های متعدد سرمایه گذاری با افزایش طول مدت آن از حربه های دیگر پانزی کاران در مجموعه سازی  و جذب سرمایه است.

- نکته مهم دیگر تعیین پاداش عضوگیری است که با توجه به عدم انجام فعالیت مولد اقتصادی توسط مجموعه نشان می دهد، شیوه اصلی درآمدزایی وب سایت جذب مجموعه و عضوگیری است، این موضوع هرمی بودن طرح وب سایت را نیز مطرح می نماید.

جمع بندی

مجموع عملکرد تیم Bliyzer نشان می دهد که این مجموعه طرحی هرمی پانزی است که درآمدزایی آن با توجه به عدم فعالیت اقتصادی از طریق عضوگیری و افزایش شبکه اعضا صورت می پذیرد. در چنین مجموعه هایی سود پرداختی به اعضا از طریق ورود اعضای جدید بوده و ادعاهای مطرح شده در وب سایت دور از واقعیت است. با توجه به آنکه هر لحظه احتمال اشباع عضوگیری و جمع شدن پروژه توسط عوامل آن وجود دارد، به کاربران توصیه می شود از سرمایه گذاری در این مجموعه خودداری نمایند. 

 


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42500
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی