شناسایی طرح های هرمی

شناسایی طرح های هرمی
تاريخ:سی و يکم شهريور 1394 ساعت 00:00   |   کد : 210
فروش مستقیم یک شیوه اخلاقی و قانونی از تجارت می باشد و طرح هرمی یک بازی کلاهبردارانه با ماهیت پوچ می باشد. در طرح فروش مستقیم شما یک فروشنده محصولات و خدمات می باشید و در دسیسه هرمی یک کلاهبردار.

ایران هشدار- بر طبق اطلاعات بنیاد آموزشی فروش مستقیم، دسیسه هرمی یک طرح غیر قانونی می باشد که شمار زیادی از افراد در عمق هرم به عده معدودی از افراد که در بالای هرم قرار دارند، پول پرداخت می کنند. هر شرکت کننده به این امید که او هم در راس قرار گیرد و بتواند از ورود افراد جدید درآمد کسب کند، پول خود را پرداخت می کند. هم فروش مستقیم و هم طرح هرمی از سیستم پرداخت چند لایه ای استفاده می کنند و این تنها و آخرین شباهت آنها می باشد. فروش مستقیم یک شیوه اخلاقی و قانونی از تجارت می باشد و طرح هرمی یک بازی کلاهبردارانه با ماهیت پوچ می باشد. در طرح فروش مستقیم شما یک فروشنده محصولات و خدمات می باشید و در دسیسه هرمی یک کلاهبردار.اما چگونه بین این دو تمایز قائل شویم؟ جفری بابنر وکیل و متخصص امور فروش مستقیم چند سطحی در کتابش با نام " راهنمای فروشندگان برای موفقیت" به پنج خصوصیتی که مورد توجه مامورین قانون برای تحقیق و بررسی قرار می گیرد، اشاره کرده است:

جایی که در حقیقت محصول همان فرصت تجاری می باشد.
جایی که یک محصول یا خدمات مشروع وجود ندارد و در حقیقت فرصت تجاری پیشنهادی جای محصول واقعی را می گیرد.
محصولات با قیمت غیر معقول به فروش می رسند. در بعضی موارد افرادی که فعالیت هرمی انجام می دهند، با فروش محصول تلاش می کنند که سر پوشی بر فعالیت خود بگذارند. در اکثر موارد محصولات با قیمت بسیار گران به فروش می رسند و فعالیت خرده فروشی کاذبی را ایجاد می نمایند و می توان نتیجه گرفت جنس واقعی که به فروش می رسد، همان فرصت تجاری می باشد.

طرح هایی که برای ورود نیاز به خرید فهرست مشخصی از کالا دارند. در طرح فروش مستقیم شما برای شروع کار خود نیاز به خرید فهرست مشخصی از اقلام کالا ندارید.

طرح هایی که برای شروع نیاز به سرمایه گذاری قابل توجه ای نیاز دارند. از دیدگاه بابنر طرح هایی که نیاز به سرمایه گذاری در حدود 500 دلار و بیشتر دارند، مشکوک هستند و مورد توجه مسئولین قرار می گیرند.
طرح های که اجبار در خرید وسایل ثانوی و محصولات جانبی دارند. برخی از طرح های هرمی برای آن که چهره واقعی خود را پنهان نمایند، قیمت بسیار پایینی برای محصولات و شروع کار در نظر می گیرند اما در ادامه سرمایه گذاران را مجبور به خرید اقلام گران خواهند کرد. به عنوان مثال پرداخت پول در ازای آموزش یا ابزار هایی برای نمایش کارشان.
شرکت هایی که سیاست "بازخرید" ندارند. بر طبق نظر بابنر هر طرحی که با باز پس گیری مقدار منطقی از اقلام فروخته نشده در یک زمان مشخص موافقت ننماید، باید از آن اجتناب کرد.

طرح هایی که در ازای جذب دیگران حق الزحمه پرداخت می کنند. یک طرح فروش مستقیم در ازای فروش محصولات پول پرداخت می کند نه در ازای جذب افراد. اگر پول پرداختی در ازای جذب افراد می باشد تا فروش محصولات، طرح یک دسیسه هرمی می باشد.
سوء استفاده از نمایش پتانسیل کسب درآمد برای جذب افراد. از طرح هایی که تحت عنوان " کسب سریع ثروت" نام برده می شوند، اجتناب کنید.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
محسن جوان
 
تاريخ: بيست و هشتم تير 1395 ساعت 21:42
 
توضيحات: با سلام و خسته نباشید . میخواستم راجع به شرکت ودا بدونم یکی از فامیل هام منو به اینکار دعوت کرده ولی من داخل این کار نرفتم میخوام براش سندو دلیل و مدرک جور کنم که اون هم بیاد بیرون و سرش بیشتر از این کلاه نره، ممنون
qqqq

علیرضا شریعتمدار
 
تاريخ: بيست و نهم تير 1395 ساعت 11:45
 
توضيحات: بسمه تعالی با سلام می خواستم بدانم آیا مجتمع شرکتهای بین المللی بادران پارس نیرو جزء شرکتهای معتبر می باشد یا خیر
qqqq

محسن فقیه میرزایی
 
تاريخ: بيست و يکم مرداد 1395 ساعت 13:08
 
توضيحات: با سلام شرکت پنبه ریز به همین شکل دارد عمل میکند جالب اینکه مجوز هم دارد من شاهد تمام مراحل لول های آنها بودم
qqqq

مرتضی
 
تاريخ: بيست و دوم شهريور 1395 ساعت 14:16
 
توضيحات: با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم شرکتی به نام بیز ایا مجوز فعالیت و استفاده از روش توجیهی در کلاسهای شفاهی را دارد دقیقا شبیه شرکتهای هرمی سابق
qqqq

سید سجاد
 
تاريخ: سيزدهم آذر 1395 ساعت 07:10
 
توضيحات: سلام میخاسم بدونم فعالیت تو شرکت پنبه ریز با وجود داشتن مجوز و طبق پلن درآمدی شرکت شرعی و قانونی هست یا نه؟
qqqq

معین قربانی
 
تاريخ: سوم اسفند 1395 ساعت 00:03
 
توضيحات: سلام. شرکت پنبه ریز اوایل فعالیت 2 یا 3 اخطار از وزارت بازرگانی گرفت و الان اون اخطارها برداشته شدن. موضوع اخطار ها چی بود؟
qqqq

مرجان
 
تاريخ: هفتم اسفند 1395 ساعت 15:06
 
توضيحات: سلام در رابطه با آی نو تی اگه میشه راهنماییم کنید این آی نو تی فروش مستقیم سامانه پیامکی و کارت ویزیت الکترونیک است در ازای هر پنل پیامکی که به مغازه ها میفروشیم 10 درصد پورسانت میگیریم این قانونیه یا نه؟
qqqq


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.