Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar
کسب و کارهای برجسته ای مثل لینکدین، یوتیوب، کندی کراش و تیندر از این روش استفاده می کنند و از این طریق ابتدا دامنه کاربران خود را گسترش می دهند و در ادامه از پرداخت های کوچک کاربران زیادی که جذب کرده اند، عواید زیادی بدست می آورند.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح ضمانت سرمایه گذاری خطر پذیر در استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان به منظور ترویج و کاهش ریسک سرمایه گذاری خطر پذیر خبر داد.
معمولا شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی، اثرپذیری مستقیم از تحریم ها ندارند. اما هر اتفاق یا خبری که بازار سنتی صنعت مرتبط با استارت آپ ها را تحت تاثیر قرار دهد، استارت آپ ها را هم متاثر خواهد کرد.

تامین مالی همواره یکی از چالش­ های اساسی ایجاد و توسعه کسب و کار­های کارآفرینانه است. پیش از شکل‌گیری واسطه های مالی مختلف امروزی مانند بانک، بازار سرمایه و غیره مردم در محافل و جمع ­های خانوادگی خودجوش به تجمیع سرمایه­ های خرد اقدام می­ کردند و در نهایت آن را در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌دادند.

مهم‌ترین کاری که باید در دولت و وزارت ارتباطات انجام شود این است که نقشه راه مطمئنی برای ایران دیجیتال و هوشمند فراهم و زیرساخت مورد نیاز از جمله پهنای باند برای آن پیش‌بینی شود که البته دولت در این زمینه تلاش‌های فراوانی کرد و مدیرانی که به‌دنبال آن بودند فشارهای زیادی تحمل کردند.

بزرگ‌ترین مشکلی که در این طرح به آن اشاره شده است، عدم وجود یک نگاه کلان برای حمایت از استارت‌آپ‌ها در ایران است. موازی‌کاری نهادهای خصوصی و دولتی هم از مشکلات دیگری است که این طرح تلاش کرده تا به آن بپردازد. در بخشی از این طرح می‌خوانیم:

 پانزی روش نه چندان جدید کلاهبرداری در ایران که این روزها دوباره شدت گرفته است.

سربازان گمنام امام زمان(عج) هشت نفر از سرشبکه های اصلی یک شرکت هرمی در استان کرمان را دستگیر و فعالیت این شرکت را متوقف کردند.
کسب و کارهای کوچک و متوسط جهت ایجاد ارتباط موثر با مخاطبین خود نیازمند صرف هزینه زیادی هستند. چراکه توان و امکان ایجاد زیر ساختی با ظرفیت بالا (مخصوصا برای موارد خاص) مقرون به صرفه نیست. پس کسب و کارها نیازمند روشی هستند که بتوانند ارتباط با مخاطبین خود را بهبود ببخشند.

شاید خبر داشته باشید این روز‌ها شیوه‌های مختلفی از کلاهبرداری به روش‌های اینترنتی انجام می‌شود؛ یکی از این روش‌ها که متأسفانه خیلی از کاربران داخل ایران هم قربانی آن شده‌اند، کلاهبرداری به روش پانزی است.

این شرکت با شناسه صنفی  0466720381   پروانه کسب بازاریابی شبکه ای را برای مدت 5 سال تا تاریخ "1403/03/05"  از اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی دریافت کرده است.

 از روزی که ارزهای دیجیتال به فضای کسب و کار کشور راه پیدا کرده، بازار مسیرخود را رفته است و حوزه سیاستگذاری هم در مسیردیگری گام برداشته است. 

برای یک بازاریابی خلاقانه باید از آغاز پروسه‌ ساختن تجربه توسط مشتری تا هنگام توسعه‌ توانایی‌های شرکت خودتان باید در کنار مشتری باشید.

 استارتاپ ها جزو اتحادیه کسب و کار‌های مجازی محسوب می‌شوند و این اتحادیه در قالب صنوف از سامانه «سام» مجوز دریافت می‌کند. سامانه سام در روز بیش از ۲۵۰۰ درخواست مجوز را ثبت می‌کند و توانایی ثبت بیش از ۱۲ هزار درخواست در روز را هم دارد.

نخستین جلسه دادگاه متهمان پرونده شرکت هرمی فایننشیال در دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد، این پرونده ۱۵ نفر متهم دارد که در این دادگاه به آن رسیدگی می شود.
اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گریس بند نادین فرتاک پارسیان و اتهامات ۱۰ نفر از متهمان اقتصادی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
اگرچه نظارت بر قیمت ها جزو وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، اما این وزارتخانه به دنبال ایجاد امکانات زیرساختی و حاکمیتی برای نظارت پذیر شدن کسب و کار های فضای مجازی است.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به سرمایه گذاری و توسعه مرکز نوآوری برای کسب و کارهای فین تک، از هدف خدمات انفورماتیک برای تحقق چندین یونیکورن در حوزه فین تک خبر داد.
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی از ابلاغ آیین نامه فروش آنلاین طلا در آینده نزدیک خبر داد.
آی نماد (Insurance namad) با هدف شناسنامه دار کردن استارت آپ های بیمه و حمایت از آنها صادر می شود.
با اجرای ساز و کار جدید معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و با همکاری سیستم بانکی، فرآیند مسدودی کامل حساب بانکی کسب و کارهای اینترنتی که به مشکل برخورد کرده اند، می تواند اصلاح شود.
 رعایت و اجرای قوانین و مقررات صنفی، انتظامی، بهداشتی ،ایمنی ،حفاظت فنی، دستورالعمل های مربوط به نرخ گذاری کالاها و خدمات، عدم تبلیغ بر خلاف واقع برای جلب مشتری از جمله الزامات صنفی برای صاحبان کسب و کارها می باشند.

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.