فناوری های نوین مالی

ممنوعیت جدید استفاده از ارزهای مجازی در هند بر تجارت ۱.۷ میلیون هندی با سرمایه های دیجیتال و تعداد زیادی از شرکت‌هایی که پلتفرم های تجارت با این ارز مجازی را به راه انداخته‌اند، تاثیر می گذارد.

بانک‌های بزرگ اروپا از بانک مرکزی اروپا خواستند تا به منظور حمایت از مصرف کنندگان و حفظ تمامیت ارزی کشورها در سیاست پولی، مقررات سختگیرانه‌ای را برای رمزارزها وضع کند.

بهره‌گیری از اینترنت اشیا، ظهور سیستم‌های پایانه فروش هوشمند به پذیرش فراگیر پایانه فروش بیومتریک، ظهور پرداخت‌های موبایلی از طریق پایانه فروش، رهگیری دیجیتال محصول و برچیده شدن صف‌ها و آسان شدن پرداخت از راه دور منجر می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌ گذاران در حوزه ارز دیجیتال هشدار داد.

رئیس پلیس فتا کردستان در خصوص تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌گذاران در حوزه ارز دیجیتال هشدار داد.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به خطر بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال هشدار داد.

رئیس پلیس فتا پایتخت در نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۰ که به صورت مجازی در محل  پارک فناوری پردیس برگزار شد ، با تاکید بر اینکه پلیس حامی استارت آپ هاست، گفت: ادامه حیات استارت آپ ها به تامین امنیت آنها بستگی دارد.

آمریکا در صدر رتبه بندی فناوری مالی (فین تک) جهانی ایستاد.

بانک مرکزی تاکنون هیچ مجوزی برای خرید و فروش ارز دیجیتال صادر نکرده است.

کارشناس حوزه فناوری نقش اینترنت اشیا را در تولید موثر اعلام کرد و گفت: استفاده از هوش مصنوعی در بخش صنعت و کشاورزی باعث افزایش بازدهی می‌شود.

بانک مرکزی تایلند ضمن اعلام برنامه خود برای گسترش استفاده از رمزارزملی خود در کسب و کارهای بزرگ، از انجام معاملات از این طریق با رگولاتور پولی هنگ کنگ در ماه سپتامبر خبر داد.

دولت ژاپن در برنامه سیاست گذاری سالانه خود اعلام کرد که در خصوص صدرو رمزارزملی بررسی بیشتری انجام خواهد داد؛ نشانه‌ای که از آماده‌سازی توکیو برای استفاده از این ایده در بحبوحه شیوع کرونا حکایت دارد.

هویت دیجیتال با ظهور اقتصاد دیجیتال بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و از آن به عنوان کلیدی برای رشد یاد می‌شود.

معادل ۴۰۰ مگاوات برق، انشعاب به واحدهای مجاز استخراج رمزارز فروخته شده است.

معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور را ابلاغ کرد.

بر طبق مصوبات جدید مجلس، رمزارزها شامل قانون مصادیق قاچاق ارز شدند و  محدودیت های قانونی در خرید و فروش و انجام معاملات آنها اعمال شد.

نشریه نیویورک‌ تایمز در حال بررسی این موضوع است که بفهمد آیا بلاک چین می‌تواند به جلب اعتماد از دست‌رفته نسبت به رسانه‌های آنلاین کمک کند یا نه.

مسئولان شورای عالی فضای مجازی و کارشناسان ارز دیجیتال در این مطلب به بررسی فواید و مضرات استفاده از رمز ارز در اقتصاد کشور پرداخته اند.
اندیشکده جهانی بانکداری مرکزی موسوم به OMFIF با هدف ایجاد پلی مابین ارز دیجیتال و بانکداری سنتی، از موسسه پول دیجیتال خود رونمایی کرد.

نشریه سنترال بنکینگ در نخستین تحقیق خود در خصوص رمز ارز ملی دریافت اکثر بانک‌های مرکزی که روی رمزارز ملی تحقیق می‌کنند، به طور عملی برای صدور آن برنامه‌ای ندارند.

123
سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.