از دست دادن میلیون‌ها دلار در کلاهبرداری معاملات فارکس

از دست دادن میلیون‌ها دلار در کلاهبرداری معاملات فارکس
تاريخ:بيست و دوم مهر 1393 ساعت 00:00   |   کد : 1663
 پلیس کانادا دو نفر از اعضای اصلی شرکت سرمایه‌گذاری فارکسی Invest TechFx Technologies را به اتهام فریب سرمایه‌گذاران به بیش از میلیون‌ها دلار بازداشت کرد. Invest TechFx یک شرکت معامله ارز از طریق وب‌سایت می‌باشد.تحقیقات پلیس کانادا طرح کلاهبردارانه­ای را که در حوزه 3 قاره و  10 کشور قرار داشت و باعث به وجود آمدن ضرر و زیان و قربانی شدن سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا شده بود را مورد بررسی قرار داد.


  پلیس کانادا دو نفر از اعضای اصلی شرکت سرمایه‌گذاری فارکسی
Invest TechFx Technologies را به اتهام فریب سرمایه‌گذاران به بیش از میلیون‌ها دلار بازداشت کرد. Invest TechFx یک شرکت معامله ارز از طریق وب‌سایت می‌باشد.تحقیقات پلیس کانادا طرح کلاهبردارانه­ای را که در حوزه 3 قاره و  10 کشور قرار داشت و باعث به وجود آمدن ضرر و زیان و قربانی شدن سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا شده بود را مورد بررسی قرار داد.

 پلیس کانادا بیان کرد که از تاریخ 1 ژانویه 2008 تا 25 نوامبر 2013 آلن زر 48 ساله و رونی اسپکتور 51 ساله سایتی برای افتتاح حساب معاملات فارکس از سرتاسر جهان طراحی کردند. سرمایه‌گذاران، پول و سرمایه‌های خود را با این اعتقاد که شرکت Invest TechFx امکانات و تسهیلاتی را برای مبادلات در بازار فارکس فراهم می‌کند در این شرکت قراردادند. به هر حال، تحقیقات مشخص کرد که شرکت به تعهدات خود در مورد سفارش‌های معاملاتی مشتریان عمل نکرده است. پول‌ها و سرمایه‌های مردم به سادگی به حساب شخصی آلن و رونی منتقل شده بود. تلاش‌های سرمایه‌گذاران برای پس گرفتن وجوه­شان از شرکت با روش‌های مختلف مانند دادن اطلاعات غلط یا مبهم و یا تنظیمات نادرست نادیده گرفته می‌شد. در 28 نوامبر 2013 پلیس تحقیقات رسمی وسیعی را در شهر تورنتو در دفتر شرکت انجام داد. دفتری که در آن اکثریت قربانیان فریب وعده‌های اغواگرانه شرکت Invest TechFx را خورده بودند و پول خود را به آن افراد داده بودند. در طی این تحقیقات رسمی، پلیس مدارک محکم و قابل استناد را و همچنین اتاقی را که در آن فعالیت‌های فروش غیرقانونی انجام می‌شد کشف و آن‌ها را مصادره کرد. کارکنان شرکت که در تورنتو دستگیر ‌شدند، با وثیقه و قرار این‌که در دادگاه تورنتو حاضر شوند آزاد شدند. آلن و رونی که مغز متفکر این طرح فریبکارانه بودند نیز دستگیر شدند.

امروزه با  رشد و پیشرفت تکنولوژی  کلاهبرداری­ها نیز همراه با پیچیدگی‌های خاص خود در حال رشد می‌باشد. افسر واحد جرائم مالی پلیس کانادا بیان می‌کند که افراد برای گرفتار نشدن در دام کلاهبرداری‌های جدید نیاز به آگاهی از پیچیدگی‌های تکنولوژی، مطالعه، توجه و دقت بیشتر دارند. او همچنین اعلام کرد که به تعهداتشان در برخورد با برهم زنندگان نظم بازار و این نوع شرکت‌های متقلب ادامه می‌دهند و تلاش می‌کنند که اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذاران را جلب کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.