Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

اخاذ ۵۰۰ هزار دلاری سایبری به دام افتاد

اخاذ ۵۰۰ هزار دلاری سایبری به دام افتاد
تاريخ:هفتم آبان 1397 ساعت 11:54   |   کد : 29860
فردی که با تهدید مبنی بر انتشار نکردن تصاویر شهروندان به همراه شماره موبایل شان در شبکه های اجتماعی از آن ها اخاذی می کرد، دستگیر شد.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری اخاذ ۵۰۰ هزار دلاری خبر داد و گفت: این فرد با تهدید مبنی بر انتشار نکردن تصاویر شهروندان به همراه شماره موبایل‌شان در شبکه‌های اجتماعی از شهروندان اخاذی می‌کرد.
 
سرهنگ تورج کاظمی در خصوص نحوه و شگرد مجرمانه این متهم گفت: متهم پس از ارتباط با کاربران و جلب اعتماد آنها‌ و طرح دوستی با شهروندان با دسترسی به تصاویر شخصی‌شان، در گام بعدی اقدام به تهدید و درخواست پول و پیشنهادهای غیر‌ متعارف می‌نمود.
 
 
 
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: طی بررسی‌های فنی بعمل آمده، متهم شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه محترم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر گردید.  
 
 
 
سرهنگ کاظمی یادآور شد: متهم برای اختفا و پنهان ماندن هویت خود و فرار از قانون در شبکه اینترنت از فیلترشکن (VPN) استفاده می‌نمود اما این ترفند متهم نیز برای فرار از اجرای عدالت مثمر ثمر نبود و با تلاش پرسنل پلیس فتا به دام افتاد.
 
 
 
این مقام ارشد انتظامی گفت: متهم در تحقیقات فنی با مشاهده ادله دیجیتال انکار ناپذیر، نهایتاً لب به اعتراف گشود و دلیل مزاحمت‌ها و اخاذی خود را حس انتقام جویی و خصومت‌های شخصی عنوان نمود .
 
 
 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه متهم به همراه پرونده و شکات به دادسرا اعزام شدند، در توصیه به شهروندان گفت: به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنید.
 
 
 
وی ادامه داد: بسیاری از هویت‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دروغ است و مجرمان سایبری تلاش دارند تا با این ترفند اعتماد کاربران را جلب کرده و با به دست آوردن اطلاعات محرمانه و خصوصی کاربران از آنها سوءاستفاده نمایند.
 
 
 
به گفته سرهنگ کاظمی بسیاری از جرائم سایبری در پی اعتماد به دیگران و حتی دوستان و آشنایان در فضای سایبر رخ می‌دهد، به گونه‌ای که شاهد هستیم برخی از برداشت‌های مالی و یا اخاذی‌ها و هتک حیثیت‌ها در فضای مجازی از سوی همین دوستان و آشنایانی که کاربران به آنها اعتماد کرده‌اند به وقوع پیوسته است.
 
 
 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان گفت: شهروندان محترم می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکل آن‌را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های پلیسی گزارش نمایند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.