کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون تومانی با راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قماربازی آنلاین

کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون تومانی با راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قماربازی آنلاین
تاريخ:بيست و هشتم آذر 1397 ساعت 14:41   |   کد : 29953
رئیس پلیس فتا استان مرکزی ازکشف یک پرونده کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون تومانی از طریق راه اندازی سایت شرط بندی و قماربازی آنلاین خبر داد.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در این رابطه گفت: طبق مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱  قانون مجازات اسلامی گردانندگی، عضویت و فعالیت دراینگونه سایت ها جرم محسوب شده و پلیس فتا با مجرمان این حوزه طبق قانون برخورد جدی می کند. 
 
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: امروزه مجرمان سایبری با ترفندهای مختلف دست به اعمال مجرمانه خود در فضای مجازی زده و از این طریق حساب افراد را خالی می‌کنند.
 
وی افزود: یکی از اقدامات مجرمان سایبری راه‌اندازی سایت‌های شرط‌ بندی و قماربازی آنلاین است که کلاهبرداری در این سایت‌ها با وعده‌های کذب و دروغین همچون پولدار شدن در کمترین زمان و بدون هیچ‌گونه فعالیت ازجمله شگردهایی این مجرمان سایبری است.
 
سرهنگ احسان آنقی ادامه داد: با پایش مستمر کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی خانمی که اقدام به راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قماربازی آنلاین نموده بود و از این طریق به‌حساب حدود ۳۰۰۰ شهروند دسترسی داشت و توانسته بود مبلغی حدود یک‌صد و سی میلیون تومان از حساب افراد برداشت نماید شناسایی و دستگیر شد.
 
وی با اشاره به اینکه امروزه جوانان با طمع به دست آوردن سود کلان و یک‌ روزه ره صدساله رفتن به دام چنین سایت‌های غیرقانونی می‌افتند؛ افزود: طبق مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱  قانون مجازات اسلامی گردانندگی، عضویت و فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی آنلاین جرم محسوب شده و پلیس فتا با مجرمین این حوزه طبق قانون برخورد جدی می کند . 
 
سرهنگ آنقی بابیان اینکه خانواده‌ها می‌بایست بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی نظارت بیشتری کنند تا در دام سایت‌هایی همچون شرط‌ بندی، قماربازی و دیگر سایت‌های مجرمانه نیفتند زیرا گرایش جوانان به کسب پول‌های هنگفت نه‌ تنها در اغلب موارد ورشکستگی و نابودی را برای خانواده‌ها رقم می‌زند، بلکه بدهی‌های سنگینی را بر خانواده‌ها تحمیل  نموده و باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها می‌شود.
 
این مقام مسوول به عموم شهروندان توصیه کرد: از عضویت و فعالیت در سایت‌های شرط‌ بندی و قماربازی خودداری نموده و فریب تبلیغات اغواکننده و فریبنده این سایت‌ها را نخورند، چراکه نه‌تنها یک عمل مجرمانه و غیرقانونی را انجام داده‌اند بلکه آگاهانه به دام مجرمان سایبری پا گذاشته‌اند.
 
رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان گفت: کاربران  می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا، قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با این پلیس در میان بگذارند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.