کلاهبرداری 517 میلیارد ریالی 8 مؤسسه و صندوق قرض‌الحسنه غیرمجاز

کلاهبرداری 517 میلیارد ریالی 8 مؤسسه و صندوق قرض‌الحسنه غیرمجاز
تاريخ:هفدهم ارديبهشت 1398 ساعت 14:43   |   کد : 30245
فرمانده انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری 8 نفر که با راه اندازی مؤسسه و صندوق قرض الحسنه غیرمجاز مبلغ 517 میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
به گزارش ایران هشدار، سردار مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان در تشریح این خبر اظهار داشت: کارآگاهان  پلیس آگاهی استان اصفهان در راستای مبارزه جدی و قاطعانه با اخلالگران در نظام اقتصادی با رصد اطلاعاتی و انجام تحقیقات پلیسی موفق شدند، 5 مؤسسه و 3 صندوق قرض الحسنه غیر مجاز که بدون داشتن مجوز از بانک مرکزی به بهانه پرداخت سود و وام کم بهره اقدام به جلب سرمایه های مردم می کردند را شناسایی کنند.
 
وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات لازم و طی هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری عاملان اصلی راه اندازی این مؤسسه ها و صندوق های قرض الحسنه غیر مجاز اقدام کرده و پرونده آن ها را تحویل مراجع قضائی دادند.
 
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کلاهبرداری  517 میلیارد ریالی  توسط این موسسه ها و صندوق های غیر مجاز خبر داد و گفت: در این رابطه 7 مرد و یک زن دستگیر شدند.
 
وی تصریح کرد: هر مؤسسه و صندوق قرض الحسنه بدون مجوزی که به بهانه پرداخت سود و وام کم بهره به مردم راه اندازی شود، غیر مجاز بوده و مصداق بارز اخلال در نظام اقتصادی است و پلیس برابر قانون با این گونه موارد برخورد می کند.
 
بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار معصوم بیگی، با بیان اینکه بیشتر این مؤسسات و صندوق ها با هدف کلاهبرداری راه اندازی می شوند، به شهروندان توصیه کرد: از سپردن سرمایه های خود به این مؤسسات خودداری کرده و در صورت مشاهده فعالیت های غیر مجاز موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
 
 ایلنا 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.