نفوذ جاسوس‌افزار اسراییلی به واتس‌اپ

نفوذ جاسوس‌افزار اسراییلی به واتس‌اپ
تاريخ:بيست و چهارم ارديبهشت 1398 ساعت 14:37   |   کد : 30260
نرم افزار جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از یک حفره امنیتی در پیام رسان واتس اپ از راه یک تماس واتس اپی روی موبایل نصب می شود.
به گزارش ایران هشدار، حفره امنیتی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ به هکرها اجازه داد نرم‌افزار جاسوسی تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی را روی موبایل تعدادی از کاربران نصب کنند.
 
واتس‌اپ اعلام کرد در اوایل ماه می متوجه شد که هکرها می‌توانند با نصب یک نرم‌افزار نظارتی روی آیفون و دستگاه‌های اندروید از کاربران جاسوسی کنند. این نرم‌افزار جاسوسی با یک تماس در واتس‌اپ روی موبایل فرد موردنظر نصب می‌شود.
 
شرکت NSO متعلق به رژیم صهیونیستی، این نرم‌افزار جاسوسی را توسعه داده‌است. به گفته یکی از دلالان تجهیزات جاسوسی حتی اگر کاربر به تماس واتس‌اپی پاسخ ندهد، بازهم نرم‌افزار مذکور روی دستگاه او نصب می‌شود. همچنین شماره تلفن مربوط به این تماس از فهرست تماس‌های کاربر خود‌به‌خود حذف می‌شود.
 
این در حالی است که واتس‌اپ به‌تازگی تحقیقات خود درباره این حفره امنیتی و کاربران قربانی این نرم‌افزار جاسوسی را آغاز کرده‌است. پس از آنکه موبایل یکی از وکلای حقوق بشر هدف این نرم‌افزار واقع شد، مهندسان واتس‌اپ به‌سرعت حفره امنیتی موجود در پیام‌رسان را برطرف کردند.
 
به‌هرحال واتس‌اپ اعلام کرده تیمی از مهندسان در سانفرانسیسکو و لندن به‌طور مداوم مشغول فعالیت بودند تا این شکاف امنیتی را ترمیم کنند. در بیانیه این شرکت آمده‌است: این حمله تمام نشانه‌های مربوط به فعالیت‌های شرکتی را دارد که با دولت‌ها و سازمان‌های جاسوسی همکاری می‌کند. این نرم‌افزارها موبایل کاربر را کنترل می‌کنند. همچنین به گفته یک منبع آگاه واتس‌اپ این اختلال را هفته گذشته به وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا گزارش کرده‌است.
 
به‌هرحال مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین محصول جاسوسی شرکت NSO (متعلق به رژیم صهیونیستی) Pegasus نام دارد و می‌تواند به‌طور خودکار میکروفون و دوربین موبایل فرد موردنظر را روشن کند، ایمیل‌های او را بررسی کند و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی وی را جمع‌آوری کند. بسیاری از دولت‌ها از این نرم‌افزار جاسوسی استفاده می‌کنند.
 
بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در جهان از واتس‌اپ استفاده می‌کنند.
 
خبرگزاری مهر

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.