سبقت ایران از کشورهای اروپایی در حوزه فین تک

سبقت ایران از کشورهای اروپایی در حوزه فین تک
تاريخ:دوازدهم خرداد 1398 ساعت 10:23   |   کد : 30304
دبیر کمیسیونICT اتاق بازرگانی ایران گفت: بخش خصوصی ما در حوزه فین تک از کشورهای اروپایی جلوتر است.
به گزارش ایران هشدار، مهندس مجید سروش، دبیر کمیسیونICT  اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با برنامه چالش گفت: ایران از منظر ict دارای زیر ساخت های پیشرفته ای است و تا جایی که در خصوص نقل و انتقالات از بسیاری از کشورهای توسعه یافته پیشروتر است. 
وی افزود: با توجه به هرم جمعیتی در کشور، می توان گفت که توانمندی ها بیش از وضعیت موجود باید باشد زیرا در حال حاضر نیروی کسب و کار بیشتر از فضای کسب و کار هستند. 
وی با اشاره به عزم ایران در پیشرفت و توسعه در فناورهای نوین گفت: ایران با دستیابی و پیشرفت در حوزه فناوری های هسته ای و نانو ثابت کرد دارای پتانسیل های بالاست و یکی از دلائل این پیشرفت عدم موانع بروکراسی در این طرح های ملی است. 
سروش ادامه داد: یکی از معضلات ورود تکنولوژی های نوین به حوزه کسب و کار، وجود همین بروکراسی ها و زیر ساخت هاست و اگر تکنولوژی های نوین را برای تمامی کسب و کارها فراهم سازیم، خود به خود این روند فراگیر شده و دیگر نیازی به تبلیغات و فرهنگ سازی نخواهد بود. 
وی ضمن تاکید بر رعایت قانون کپی رایت در حوزه ایده های دانشی، گفت: یکی از دغدغه های حوزه فناوری های نوین، ثبت ایده تولیدی افراد و ممانعت از سوء استفاده دیگران است. 
دبیر کمیسیونICT  اتاق بازرگانی ایران با ابراز خرسندی از عزم سیاستگذاران بر ایجاد ارتباط بین فضای دانشگاهی و تولید گفت: در چند سال اخیر سیاستگذاران تلاش کردند ارتباط بین دانشگاه و توان تکنیکی جامعه را با بخش تولید پیوند زده و منابع مالی مناسبی را به اشکال گوناگون در اختیار این بخش قرار داده اند و امید است با آسیب شناسی بتوان روند ورود تکنولوژی را به فضای کسب و کار تسریع کرد.
 
فصل اقتصاد
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.