Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

فریب فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی را نخورید

فریب فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی را نخورید
تاريخ:سيزدهم خرداد 1398 ساعت 09:10   |   کد : 30307
پلیس فتای آذربایجان غربی نسبت به کلاهبرداری از طریق فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با شروع امتحانات خردادماه دانش‌آموزان، برخی از افراد فرصت طلب در فضای‌مجازی مخصوصاً شبکه‌های اجتماعی با ترفند فروش سوالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان اقدام به کلاهبرداری از دانش آموزان با هدایت آن‌ها به درگاه‌های جعلی بانکی و اخذ اطلاعات کارت بانکی خانواده‌ها و در نهایت خالی کردن این حساب‌ها می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه سیستم نظارت و ضریب امنیت امتحانات نهایی در آموزش‌وپرورش بسیار قوی بوده و امکان لو رفتن سوالات نهایی قبل از شروع امتحانات وجود ندارد، افزود: شایعات انتشار این سوالات سال‌هاست که در فصل امتحانات مطرح می‌شود و اساساً آنچه با عنوان فروش سوالات در فضای مجازی مطرح می‌شود با هدف کلاهبرداری از شهروندان است.
 
رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی ادامه دادد: در چنین شرایطی یکی از شگردهای کلاهبرداران و افراد سودجو، طراحی صفحات و درگاه‌های بانکی جعلی به نام "فیشینگ" می‌باشد که با ترفند فروش سوالات امتحان نهایی و با در اختیار گرفتن اطلاعات بانکی دانش‌آموزان، اقدام به برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی قربانیان می‌کنند.
 
سرهنگ نصرتی به خانواده‌ها توصیه کردند: فرزندان را از دامی که سودجویان سایبری پهن کرده‌اند، آگاه کنند و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعتناء نکرده و فریب افراد سودجو را نخورند.
 
وی تاکید کرد: پلیس فتا با کسانی که با درج تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی سبب فریب افراد شوند و یا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند، ضمن شناسایی برابر قانون رفتار خواهد کرد.
 
رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.
 
ایسنا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.