Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

امکان حدس زدن پسوردها از روی صدای تایپ‌کردن

امکان حدس زدن پسوردها از روی صدای تایپ‌کردن
تاريخ:بيست و يکم خرداد 1398 ساعت 15:54   |   کد : 30326
هکرها به روش تازه ای برای هک کردن پسورد دست پیدا کرده اند و آن گوش دادن به صدای تایپ کردن کاربران است.
به گزارش ایران هشدار، هک کردن پسورد می‌تواند به روش‌های متنوعی انجام شود. یکی از معمول‌ترین راه‌ها، آن است که کاربر از پسوردهای قابل حدس و غیرپیچیده‌ای استفاده کرده‌باشد و این‌گونه هکرها می‌توانند بدون کوچک‌ترین زحمتی پسورد وی را به دست بیاورند.
 
روش‌های پیچیده‌تری نیز برای هک کردن پسورد وجود دارد؛ ازجمله فیشینگ که هکرها در آن وب‌‌سایتی شبیه به وب‌سایت اصلی می‌سازند و زمانی که کاربر اطلاعات خود را در وب‌سایت جعلی وارد می‌کند، تمامی این اطلاعات توسط هکرها سرقت می‌شود.
 
به نظر می‌رسد اخیراً هکرها برای سرقت پسورد کاربران به روش تازه‌ای دست‌یافته‌اند و آن گوش دادن به صدای تایپ کردن کاربران است. در مطالعه‌ای که اخیراً توسط دانشگاه کمبریج انگلستان و دانشگاه لینشوپینگ سوئد انجام‌شده، به نظر می‌رسد هکرها می‌توانند نحوه تایپ کردن شما را کشف کنند و از این طریق نیز ممکن است به پسورد شما دسترسی پیدا کنند.
 
به نظر می‌رسد این روش بهترین روش برای هک کردن پسورد نباشد، زیرا با توجه به تحقیق انجام شده، به نظر می‌رسد الگوریتم مورد استفاده در این روش تنها موفق به حدس ۳۱ مورد از بین ۵۰ مورد آن هم در ۱۰ بار تلاش شده است. ممکن است پسوردهای طولانی‌تر چالش‌های بزرگ‌تری برای این روش هک هستند؛ بااین‌حال همین پسوردها نیز ممکن است با به‌کارگیری این روش هک شوند.
 
هکرها با استفاده از این روش، می‌توانند پسوردهای تایپ‌شده در گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌ها را نیز با استفاده از موج صوتی تولیدشده از برخورد انگشتان کاربر با صفحه نمایش که به میکروفن دستگاه منتقل می‌شود به دست بیاورند. این اقدام نیازمند آن است که هکرها گوشی هوشمند را به بدافزارها آلوده کرده و به میکروفن آن دسترسی داشته‌ باشند.
 
افتانا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.