Gmail اطلاعات خرید آنلاین کاربران را برای سال‌ها ذخیره می‌کند

Gmail اطلاعات خرید آنلاین کاربران را برای سال‌ها ذخیره می‌کند
تاريخ:پانزدهم تير 1398 ساعت 14:43   |   کد : 30374
گوگل می داند که چه چیزی، چه زمانی، چه جایی و چه مقداری در مورد خرید آنلاین شما اطلاعات به دست آورد، اما ادعا کرده که از این داده ها برای تبلیغ استفاده نمی کند.
به گزارش ایران هشدار، Gmail خانگی بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر دارد و به یک سرویس سودمند برای گوگل تبدیل شده است که مدل کسب‌وکار آن‌ها نیز نیازمند داده‌های جمع‌آوری‌شده از جستجوهای آنلاین کاربران، مرور وب و دیگر فعالیت‌های آنلاین است. اطلاعات بیشتر به معنای کسب و کار بیشتر هم برای گوگل و هم شخصی ثالث به عنوان تبلیغ کننده است.
 
Google به تازگی برای انجام یک تمرین جهت جمع‌آوری اطلاعات خرید آنلاین کاربران، سال‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است. این موضوع در واقع یک سورپرایز به حساب می‌آید، چون گوگل سابقه زیادی در خصوص جمع‌آوری داده‌های کاربران از جمله خواندن ایمیل‌های Gmail جهت تبلیغات هدفمند و اطلاعات موقعیت مکانی کاربران اندروید، بدون اطلاع و مجوز آن‌ها دارد.
 
با توجه به گزارش منتشر شده توسط CNBC، گوگل از Gmail برای جمع‌آوری مخفیانه داده‌های خرید آنلاین شما استفاده می‌کند و این بدین معنی است که شرکت می‌داند شما در کجا به صورت آنلاین خرید می‌کنید، چه چیزی خریداری کرده‌اید و چقدر برای این معامله هزینه پرداخت نموده‌اید.
 
از این رو اگر درآمد خرید خود را به حساب Gmail خود ارسال کرده باشید، هرگونه اطلاعاتی درباره خرید شما که به‌صورت آنلاین انجام داده‌اید به گوگل اطلاع داده می‌شود. به عنوان مثال گوگل دارای صفحه "خرید" است که قبلاً برای کاربران ناشناخته بود و نگاهی به صفحه نشان می‌دهد که چه نوع داده‌های در تاریخچه خرید آنلاین جیمیل جمع‌آوری شده ‌است که این شامل موارد زیر است:
۱- نام محصول
۲- وب‌سایتی که محصول از آن خریداری شده
۳- ID شفارش محصول، تاریخ و زمان خرید
۴- زمان تکمیل برآورد
۵- خلاصه سفارش
۶- قیمت جز، دستمزد و جمع کل مبلغ
۷- آدرس محل تحویل مانند، کد پستی، شهر، خیابان، شماره خانه یا آپارتمان و کشور
نحوه حذف سابقه خرید آنلاین از Gmail:
گوگل در این گونه موارد بسیار هوشمندانه و پیچیده عمل می‌کند و حذف تاریخچه خرید آنلاین شما به همین سادگی نیست، چون برای حذف تاریخچه خرید باید ایمیل اصلی حاوی دریافت تراکنش مورد نظر را حذف کنید. به بیان ساده‌تر هیچ گزینه‌ای جهت پاک کردن وجود ندارد که فرد یکی از آن‌ها را حذف کند تا هر تاریخچه محصول را حذف نماید و این بدین معنی است که این فرآیند نیازمند حذف دستی صدها یا هزاران ایمیل است و این موضوع بسته به این امر دارد که شما چقدر خرید آنلاین انجام داده‌اید و آیا رسید خرید به حساب Gmail شما ارسال شده‌ یا نه.
 
اگرچه گوگل ادعا می‌کند که از این اطلاعات برای فروش تبلیغات استفاده نمی‌کند، اما مشخص نیست که چرا این شرکت اطلاعاتی را ذخیره می‌کند که ظاهراً هیچ ارزش اقتصادی برای آن‌ها ندارد؟
 
اگر می‌خواهید چک کنید که آیا گوگل در حال جمع‌آوری داده‌های خرید شما است، به بخش "خریدها" در داشبورد حساب گوگل بروید و شروع به حذف دستی اطلاعات خود کنید، مگر اینکه گوگل به کاربران اجازه ‌دهد تا آیتم‌های انتخابی را حذف کنند. علاوه بر این، اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای حذف کامل Gmail خود هستید، مراقب باشید چون در اینجا لیستی از بهترین خدمات پست الکترونیکی رمزنگاری شده وجود دارد.
 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 
 
 
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.