هکرها به دنبال نفوذ به اطلاعات محرمانه دولتی هستند

هکرها به دنبال نفوذ به اطلاعات محرمانه دولتی هستند
تاريخ:شانزدهم تير 1398 ساعت 14:06   |   کد : 30380
هکرها تمایل زیادی دارند که به اطلاعات محرمانه بخش های دولتی حمله کنند و در این میان طبق بررسی ها، بیش از همه به بخش تجارت و شرکت های فعال اقتصادی علاقه مندند.
به گزارش ایران هشدار، بر اساس گزارش‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۸ میلادی، هکرها و مجرمان سایبری تمایل بیشتری برای دسترسی به اطلاعات تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف و سرقت داده‌های مذکور داشته‌اند.
 
در سال‌های اخیر که حملات سایبری به شدت رشد کرده است، مؤسسه‌های تحقیقاتی و تحلیلی بسیاری در جهان هشدار داده‌بودند که سال ۲۰۱۸، سال حملات سایبری و بدافزاری به سازمان‌های بزرگ، شرکت‌ها و نهادهای دولتی در جهان نام خواهدگرفت؛ چراکه تعداد سرقت‌های اطلاعاتی در این سال به اوج خود خواهد رسید.
 
از طرفی دیگر این کارشناسان امنیتی بارها خطاب به تمامی شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف در جهان هشدار داده‌بودند که به ارتقای امنیت سایبری زیرساخت‌ها و سرورهای مربوط به خود اقدام کنند تا اطلاعات محرمانه و فوق‌سری خود را در برابر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری مصون نگه دارند.
 
در ذیل توضیح می‌دهیم که هکرها بیشتر تمایل دارند اطلاعات محرمانه و ارزشمند کدام بخش‌های جامعه نفوذ پیدا کنند و آنها را به سرقت ببرند:
 
 ۴۵.۹ درصد در بخش تجارت و شرکت‌های فعال اقتصادی؛ مثل استارتاپ‌ها، شرکت‌های دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی و دانش‌بنیان.
 
۲۹.۲ درصد در بخش پزشکی، درمان و سلامت؛ مثل بیمارستان‌ها، کلینیک‌های درمانی، درمانگاه‌ها، پژوهشکده‌های تحقیقاتی و پزشکی.
 
۱۰.۹ درصد در بخش مالی و بانکداری نظیر بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری، بنگاه‌های اقتصادی و صرافی‌ها.
 
۸ درصد در بخش دولت و اطلاعات نظامی؛ ازجله وزارت خانه‌های دولت، سازمان‌های امنیتی و دولتی، ارتش و سایر مؤسسات و نهادهای وابسته به نیروهای نظامی.
 
نتایج تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته در نیمه دوم سال گذشته حاکی از آن است که بسیاری از صاحبان شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال در مناطق مختلف جهان اذعان کرده‌اند حداقل یک بار مورد حمله باج افزاری و سایبری هکرها قرار گرفته‌اند. بر اساس این تحقیقات، نیمی از آنها مجبور به پرداخت مبالغ و پول‌های هنگفتی به هکرها شده‌اند و نیمی دیگر نیز به خاطر عدم پرداخت وجه به آنها، تمامی اطلاعات ارزشمند و حیاتی خود را از دست داده‌اند.
 
سالانه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و آسیب‌های جبران ناپذیری می‌شوند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌های دفاع و امور خارجه بسیاری از کشورها، شرکت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد.
 
خبرگزاری ایسنا
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.