Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

افزایش هفت درصدی بدافزارهای مالی در سال ۲۰۱۹

افزایش هفت درصدی بدافزارهای مالی در سال ۲۰۱۹
تاريخ:پانزدهم مرداد 1398 ساعت 11:05   |   کد : 30472
بررسی های موسسه امنیتی کسپرسکی از قربانی شدن بیش از ۴۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ به علت عرضه بدافزارهای مالی خبر می دهد.
به گزارش ایران هشدار، موسسه امنیتی کسپرسکی در گزارشی از قربانی شدن بیش از ۴۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ به علت عرضه بدافزارهای مالی خبر می‌دهد. این آمار که مربوط به نیمه اول سال ۲۰۱۹ است در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی ۷ درصد رشد نشان می‌دهد.
 
بیش از نیمی از کاربرانی که به علت عرضه بدافزارهای مالی قربانی شده‌اند یا در حدود ۳۰.۹ درصد افرادی هستند که در شرکت های مختلف تجاری مشغول فعالیت هستند.
 
این رقم نسبت به رقم ۱۵.۳ درصدی در نیمه اول سال ۲۰۱۸ دوبرابر رشد داشته و نگران‌کننده محسوب می‌شود.
 
بدافزارهای مالی که بیشتر به تروجان‌های بانکی شهرت دارند، اطلاعات مالی و بانکی افراد را سرقت می‌کنند و لذا تهدیدهایی بسیار جدی و خطرناک محسوب می‌شوند.
 
این تهدیدها برای بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نیز بسیار نگران‌کننده بوده و یافته‌های کسپرسکی از افزایش تلاش هکرها و کلاهبرداران اینترنتی برای طراحی بدافزارهای مالی و بانکی خبر می‌دهد.
 
بخش زیادی از این بدافزارها از طریق ایمیل‌ها و صفحات جعلی فیشینگ ارسال می‌شوند و تعداد صفحات فیشینگ طراحی شده بدین‌منظور در نیمه اول سال ۲۰۱۹ از مرز ۳۳۹هزار صفحه گذشته‌است.
 
۴۰ درصد از تروجان‌های بانکی سال ۲۰۱۹ از خانواده آر‌تی‌ام و ۱۵ درصد از خانواده اموتت بوده‌اند، هر دو خانواده ازجمله خطرناک‌ترین تروجان‌های بانکی محسوب می‌شوند.
 
سایبربان
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.