Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

روش جدید هکرها برای حمله به شرکت‌های تجاری

روش جدید هکرها برای حمله به شرکت‌های تجاری
تاريخ:شانزدهم مرداد 1398 ساعت 15:51   |   کد : 30478
محققان از شناسایی روش جدید مورد استفاده مهاجمان سایبری به منظور نفوذ به شبکه های رایانه ای شرکت های تجاری خبر داده اند که مبتنی بر کمک گرفتن از نیروهای انسانی نفوذی است.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از زددی نت، محققان از شناسایی روش جدید مورد استفاده مهاجمان سایبری به منظور نفوذ به شبکه های رایانه ای شرکت های تجاری خبر داده اند که مبتنی بر کمک گرفتن از نیروهای انسانی نفوذی است، این روش توسط پژوهشگران شرکت امنیتی ایکس فورس رد وابسته به آی بی ام شناسایی شده اند.
روش یادشده که اصطلاحا warshipping با اعزام کشتی جنگی نام گرفته، مبتنی بر اعزام بازاریاب های خدمات تجارت الکترونیک یا دیگر افراد بازاریاب فناوری های نوین است که به طور حضوری یا مجازی به تشریح خدمات خود می پردازند. افراد یادشده با توجه به دانش فنی که دارند می توانند برای شناسایی آسیب پذیری شبکه های رایانه ای شرکت های هدف و به خصوص نقاط ضعف مودم های مورد استفاده آنها ادغام کنند.
 
با سواستفاده از این ضعف ها، هکرها می توانند به نفوذ اطلاعاتی و جاسوسی از اطلاعات رد و بدل شده در شرکت های هدف بپردازند و حتی ایمیل های کارکنان شرکت های مذکور را بخوانند.
 
یک روش مشابه با این کار ارسال بسته های پستی است که در آنها قطعات الکترونیکی بسیار کوچکی برای جاسوسی تعبیه شده است. این قطعات بسیار باریک و کوچک از راه دور قابل کنترل بوده و انرژی خود را از طریق باتری گوشی نیز می توانند تامین کنند و برای جاسوسی طولانی مدت مناسب هستند.
 
امروزه راه اندازی سرورهای فرمان و کنترل نیز برای مدیریت این نوع ابزار جاسوسی ساده تر شده و با هزینه ای کمتر از 100 دلار می توان برای این کار اقدام کرد.
 
فارس

 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.