راه مقابله با کلاهبرداری در بازارهای دیجیتالی نظارت است نه تعطیلی

راه مقابله با کلاهبرداری در بازارهای دیجیتالی نظارت است نه تعطیلی
تاريخ:هفتم مهر 1398 ساعت 15:46   |   کد : 30571
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کلاهبرداری در بازارهای تجاری غیردیجیتال نیز وجود دارد،گفت: راه مقابله با کلاهبرداری بازارهای دیجیتال نظارت است نه تعطیلی.
به گزارش ایران هشدار، سیدحسین نقوی حسینی بر اهمیت نقش صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده در ایجاد اشتغال و درآمدزایی تاکید کرد و گفت: عوامل و کارشناسان غرب‌نشین رسانه‌های ضدانقلاب در حال فعالیت علیه «صنعت دیجیتال» هستند، هدف آن‌ها ایجاد حس ناامنی در جامعه است و سعی در معرفی «صنعت دیجیتال و خدمات ارزش‌افزوده» به عنوان عامل کلاهبرداری و تشویش اذهان عمومی از این طریق هستند.
 
عوامل رسانه‌های ضدانقلاب در حال فعالیت علیه «صنعت دیجیتال»
 
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌یقین صنعت دیجیتال بخش عمده‌ای از فضای اشتغال تمامی کشورها را در بر می‌گیرد، به‌ویژه آنکه در این حوزه جوانان تحصیلکرده و نخبگانی ورود کرده‌اند که می‌توانند با تولید محتوا، ارزش‌افزوده ایجاد کنند بنابراین حمایت دولت و مجلس از این صنایع جدید و نوپا در ایران ضروری است.
 
وی با بیان اینکه صنایع دیجیتال و صنایع زیرمجموعه آن مانند صنعت خدمات ارزش‌افزوده، سرویس‌های اپراتوری، استارتاپ‌ها و... قابل حذف از جامعه امروز نیستند، ادامه داد: تخلف، کلاهبرداری و انحراف در هر حوزه اقتصادی امکان‌پذیر است اما به‌یقین راه مقابله با این تخلفات تعطیلی، حذف و یا قلع و قمع مشاغل مرتبط نیست بلکه باید با نظارت بیشتر درصدد کاهش آن‌ها برآمد.
 
کلاهبرداری در بازارهای تجاری غیردیجیتال نیز وجود دارد/راه مقابله نظارت است نه تعطیلی
 
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: تخلف، کلاهبرداری و انحراف در بازارهای تجاری غیردیجیتال نیز وجود دارد اما برای جلوگیری از این تخلفات محکمه، دادگاه و نظارت در نظر گرفته شده، لذا باید برای جلوگیری از تخلفات، فضای صنعت دیجیتال را قانونمند کرده و هر فرد مسئولیت‌های خود را بشناسد چراکه به‌یقین این بازارها قابل تعطیلی و خذف نیستند.
 
مشکل فعالان مشاغل نوپا؛ از اصلاح قوانین تا کمبود زیرساخت‌های لازم
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس همچنین عدم اصلاح و تنقیح قوانین مربوطه، مشکل در جذب نیروهای جدید، کمبود زیرساخت‌های لازم، بروکراسی‌های پیچیده، مشکل نقل و انتقال پول به دلیل تحریم، کمبود سرمایه تخصصی، واردات بی‌رویه و عدم کنترل و نظارت بر آن و به روز نشدن قانون تجارت الکترونیک را ازجمله مشکلات فعالان استارتاپی، صنعت دیجیتال و صنعت تولید محتوا و خدمات ارزش افزوده عنوان کرد.
 
ایرنا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.