کلاهبرداری با Google Alerts شدنی است

کلاهبرداری با Google Alerts شدنی است
تاريخ:نهم مهر 1398 ساعت 14:04   |   کد : 30576
مجرمان توانستند با سوءاستفاده از ویژگی Google Alerts، اقدام به کلاهبرداری از کاربران اینترنت کنند.
به گزارش ایران هشدار، مجرمان سایبری به تازگی روشی برای سوءاستفاده از گوگل الرت (Google Alerts) پیدا کرده‌اند که امکان کلاهبرداری از قربانی یا آلوده‌سازی سیستم وی را با بدافزار فراهم می‌کند.
 
لورنس آبرام (Lawrence Abrams)، مدیرعامل بلیپینگ کامپیوتر (Bleeping Computer)، توضیح داد مجرمان سایبری، وب‌سایت‌های آلوده‌ای را در داخل گوگل ایجاد می‌کنند؛ سپس اعلان‌ها از طریق گوگل الرت برای افرادی ارسال می‌شود که روی یک موضوع خاص تنظیمات انجام داده‌اند. صفحات مخرب با استفاده از کلمات کلیدی محبوب و موضوعات داغ ایجاد می‌شوند.
 
آبرام گفت: برای مثال من گوگل الرت خود را روی کلمه باج‌افزار تنظیم می‌کنم. هکرها با دانستن اینکه کاربران نسبت به رمزگشایی‌ها ناامید هستند، یک صفحه اسپم ایجاد می‌کنند. این هرزنامه حاوی عباراتی مرتبط با رمزگشاها خواهدبود که روی کاربران بسیاری تأثیر گذاشته‌است. زمانی که روی اعلان در ایمیل یا صفحه‌ آلوده در جست‌وجوی گوگل، کلیک می‌شود، مخاطب به بستر آلوده هدایت می‌شود.
 
مدیرعامل بلیپینگ کامپیوتر شرح داد که مهاجمان طیف وسیعی از صفحات جعلی را با موضوعاتی مانند سرگرمی تا فناوری اطلاعات و خرید در تعطیلات ایجاد می‌کنند.
 
وی توصیه کرد بهتر است برای جلوگیری از آلوده شدن به شیوه مذکور، گزینه بهترین نتیجه در بخش تنظیمات گوگل الرت انتخاب شود.
 
سایبربان

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.