جاسوس‌بازی تریدز با اینستاگرامی‌ها

جاسوس‌بازی تریدز با اینستاگرامی‌ها
تاريخ:چهاردهم مهر 1398 ساعت 15:18   |   کد : 30588
این نگرانی وجود دارد که تریدز، پیام رسان جدید فیس بوک، تبدیل به ابزاری برای جاسوسی از کاربران شود.
به گزارش ایران هشدار، فیس‌بوک، پیام‌رسان جدیدی را برای کاربران اینستاگرام عرضه کرده‌است که تریدز نام دارد و برای ارسال پیام به نزدیک‌ترین دوستان به کار می‌رود، اما تریدز حریم شخصی افراد را نقض می‌کند.
 
تریدز ۲۴ ساعته به موقعیت مکانی کاربران دسترسی دارد، به شکل دائم از وضعیت باتری و میزان شارژ آن مطلع می‌شود و مواقع ونوع استفاده شما را از اینستاگرام بررسی می‌کند.
 
این اقدام فیس‌بوک نشان می‌دهد که این شرکت تا چه حد برای گردآوری اطلاعات خصوصی کاربران عطش دارد و از هیچ اقدام تازه‌ای برای جمع‌آوری این اطلاعات خودداری نمی‌کند.
 
اگرچه فیس‌بوک مدعی است بیش از هر شرکت دیگری به حریم شخصی افراد احترام می‌گذارد، اما اقدام تازه شرکت مذکور عکس این ادعا را ثابت می‌کند.
 
تریدز در اصل برای ارسال پیام و به‌روزرسانی‌های مربوط به آخرین وضعیت هر کاربر برای دوستان نزدیک وی در نظر گرفته شده‌است.
 
اپلیکیشن یادشده در دو نسخه اندرویدی و آی‌ او‌ اس برای علاقه‌مندان در دسترس بوده و حتی از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به فعالیت‌های ورزشی و تحرک کاربران نیز خودداری نمی‌کند.
 
برنامه یادشده حتی این موضوع را بررسی می‌کند که کاربران از طریق وای‌فای یا اینترنت اپراتور همراه از اینستاگرام استفاده می‌کنند.
 
انتظار می‌رود فیس‌بوک از این اطلاعات برای ارسال آگهی‌ها و تبلیغات هدفمند به کاربران اپلیکیشن‌ها و خدمات خود استفاده کند. سخنگوی فیس‌بوک در واکنش به درخواست ارائه اطلاعات از سوی خبرنگاران هنوز واکنشی از خود نشان نداده‌است.
 
خبرگزاری مهر
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.