افزایش تهدیدات سایبری در زیرساخت‌های اینترنت اشیا

افزایش تهدیدات سایبری در زیرساخت‌های اینترنت اشیا
تاريخ:پانزدهم مهر 1398 ساعت 14:57   |   کد : 30593
محققان شرکت امنیت سایبری F-Secure از افزایش ۳۰۰ درصدی حملات به دستگاه های IoT در سال ۲۰۱۹ خبر دادند.
به گزارش ایران هشدار، محققان شرکت امنیتی F-Secure در گزارشی با نام "Attack Landscape H1 2019" فاش کردند میزان حملات به اینترنت اشیاء در سال ۲۰۱۹ به حدود ۲.۹ میلیارد رسیده و همچنان این روند افزایشی ادامه دارد.
 
محققان شرکت امنیتی F-Secure هشداری جدی‌ مبنی‌بر اینکه حملات سایبری علیه دستگاه‌های اینترنتی بی‌سابقه بوده، منتشر کرده‌اند به‌طوری که نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد حملات بیشتری کشف شده‌است.
 
لازم به ذکر است که محبوبیت دستگاه‌های اتصالی IoT که به‌عنوان ابزاری برای جمع‌آوری و انتقال داده از راه دور برای ایجاد مخازن Big Data جهت یادگیری ماشینی استفاده‌می‌شوند بیان‌کننده‌ این است که دستگاه‌های بیشتری برای این منظور استفاده می‌شوند. افزایش تعداد حملات لزوماً مربوط به جنبه امنیتی سیستم‌ها نیست، بلکه عمدتاً به دلیل تعداد زیاد دستگاه‌هایی است که امروزه در سراسر جهان پراکنده‌اند.
 
به گفته محققان، بیشترین سهم از ترافیک تهاجمی در پروتکل Telnet با ۷۶۰ میلیون رویداد بوده درصورتی که گزارش قبلی شرکت، ۶۱۱ میلیون رویداد ثبت شده‌است.( این پروتکل از دستگاه‌های IoT استفاده می‌کند)
 
طبق گزارش‌‌ها، این تیم داده‌های خود را از طریق مکانیسم honeypots سرورهای IoT جمع‌آوری می‌کند که مانند مراکز متداول متصل به دستگاه‌های IoT به نظر می‌رسند، اما دارای حافظه کش است. شایان ذکر است هرگاه تلاش مخربی از جانب مجرمان سایبری روی دهد، چه موفق، چه ناموفق در سامانه ثبت می‌شود.
 
F-Secure اظهار داشت برای نخستین‌بار از این روش جهت تشخیص تخلفات IoT استفاده کرده‌اند‌ و اولین بار است که تعداد تلاش‌ها جهت نفوذ از مرزهای ثبت‌شده عبور کرده و بسیار فراتر از یک میلیارد است. با این حال، باید در نظر داشت که این آمار کل تلاش برای آسیب زدن به سیستم‌ها بوده نه فقط تلاش‌های موفق.
 
سایبربان

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.