مراقب کلاهبرداری با عنوان ثبت نام لاتاری باشید

مراقب کلاهبرداری با عنوان ثبت نام لاتاری باشید
تاريخ:پانزدهم مهر 1398 ساعت 15:16   |   کد : 30594
کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به آغاز فعالیت سایت ها و صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی برای ثبت نام لاتاری، نسبت به شیوه های کلاهبرداری با این عنوان هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار، ستوان یونس عیسی‌پره کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: کلاهبرداری از طریق ثبت نام لاتاری یکی از کلاهبرداری‌های فضای مجازی است که در بازه بین مهرماه تا آبان ماه به سرعت گسترش یافته و شیادان در این بازه زمانی اقدام به فریب کاربران با این عنوان می‌کنند.
 
وی افزود: مجرمان سایبری با تبلیغات فراوان در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با عنوان ثبت نام لاتاری، شهروندان را اغفال و ترغیب به پرداخت مبالغی می‌کنند و در ادامه با هدایت کاربران به درگاه‌های بانکی جعلی، کلیه اطلاعات بانکی آنها را اخذ و در نهایت اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنان می‌نمایند.
 
این کارشناس پلیس فتا ادامه داد: برنده شدن در لاتاری‌ از مواردی است که به دلیل تبلیغاتی گسترده‌ای که برای آن می‌شود، ذهن شهروندان را به خود مشغول کرده و باعث می‌شود که حتی افرادی که تصمیم به ثبت نام ندارند، وسوسه شده و با تصورات واهی که به آنها تلقین شده به دنبال اینگونه موضوعات بروند. شهروندان در هنگام مواجهه با اینگونه تبلیغات، مراقب دام شیادان سایبری باشند و خود را به مخاطره نیندازند.
 
این مقام مسئول اظهار کرد: بسیاری از سازندگان و گردانندگان سایت‌هایی که این کلاهبرداری‌ها را انجام می‌دهند ساکن خارج از کشور هستند و با این شگرد از یک کشور خارجی، اقدام به سرقت و خالی کردن حساب شهروندان می‌نمایند.
 
این مقام انتظامی یادآور شد: در شیوه‌ای مشابه ممکن است افراد پیامکی مبنی بر قبولی در لاتاری دریافت کنند که در این مورد هم شهروندان باید بسیار هوشیار بوده و در صورت مواجه شدن با این‌گونه پیام‌ها، از ارسال اطلاعات شخصی خود در پاسخ به آنها خودداری نمایند.
 
ستوان عیس‌پره در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس   www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.