در خریدهای اینترنتی مراقب باشید/ کلاهبرداری به روش پایای بانکی!

در خریدهای اینترنتی مراقب باشید/ کلاهبرداری به روش پایای بانکی!
تاريخ:شانزدهم مهر 1398 ساعت 14:56   |   کد : 30600
تازه ترین روش کلاهبرداران از فروشندگان یکی از سایت های خرید و فروش اینترنتی به روش پایای بانکی صورت گرفته است.
به گزارش ایران هشدار، هشدارهای مکرر مسئولان بانک مرکزی و همچنین پلیس درباره لزوم هوشیاری کامل بابت خرید و فروش در برخی از سایت های اینترنتی همچنان بی اثر است.
متاسفانه به علت نداشتن دانش بانکی از سوی بسیاری از استفاده کنندگان از سایت های خرید و فروش اینترنتی قربانیان مورد سوء استفاده کلاهبرداران قرار می‌گیرند.
در جدیدترین روش کلاهبرداری صورت گرفته، سوء استفاده کنندگان با توجه به تاخیر مبلغ واریزی سامانه پایای بانکی حدود 4 میلیون تومان کلاهبرداری کرده اند.
در این روش که کارمند یکی از بانک ها با توجه به مراجعه مشتری، از آن کسب اطلاع کرده و در اختیار خبرنگار اخبار بانک قرار داده است، کلاهبردار پس از مشاهده فروش طلا در یکی از سایت های خرید و فروش به قیمت چهار میلیون و یکصد هزار تومان به منزل فروشنده مراجعه کرده و اعلام می کند که چون مبلغ بیش از 3 میلیون تومان است نمی تواند کارت به کارت کند و باید حتماً از سامانه پایا بانکی که با تاخیر واریز انجام می شود استفاده کنند.
کلاهبردار پیش از مراجعه به منزل قربانی با استفاده از فتوشاپ مبلغ چهار میلیون و یکصد هزار تومان را به صورت ماهرانه بر روی یکی از اپلیکیشن های پرداخت طراحی کرده و پیش از گرفتن طلا مبلغ انتقالی را به وی نشان می‌دهد و اعلام می‌کند با توجه به اینکه کارت به کارت نمی شود از سامانه پایا استفاده کرده و مبلغ واریزی پایا نیز با تاخیر چند ساعته به حساب واریز خواهد شد.
متاسفانه قربانی نیز به آن اعتماد کرده و طلا را به وی می دهد و با گذشت چند ساعت و عدم واریز مبلغ، به بانک مراجعه کرده و متوجه کلاهبرداری از خود می شود.
 
فصل تجارت

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.