سرقت اطلاعات بیش از ۵۵۰۰ نفر از کاربران در قالب نرم افزارهای ضد هک

سرقت اطلاعات بیش از ۵۵۰۰ نفر از کاربران در قالب نرم افزارهای ضد هک
تاريخ:سيزدهم آبان 1398 ساعت 15:27   |   کد : 30677

افرادی که علاوه بر سرقت اطلاعات حساب بانکی بیش از ۵۵۰۰ کاربر با سوءاستفاده از عنوان پلیس فتا از شهروندان اخاذی می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار، سرهنگ مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری دو هکر سایبری در عملیات پلیس فتا استان خبر داد و گفت: این افراد ضمن سرقت اطلاعات حساب بانکی بیش از ۵۵۰۰ کاربر با دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه‌ای، طراحی و ایجاد درگاه بانکی و سوءاستفاده از عنوان پلیس فتا از شهروندان اخاذی می کردند.
 
سرهنگ مفخمی شهرستانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش شهروندی اراکی با مراجعه به پلیس فتا استان با بیان این که وب سایتش از سوی افرادی ناشناس هک شده است عنوان کرد، این افراد در پیام های قصد اخاذی از او را دارند.
 
این مقام انتظامی اضافه کرد: بلافاصله برنامه ریزی تخصصی کارشناسان پلیس فتا برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز شد و در روند تحقیقات پلیس سرنخ هایی از دو هکر سایبری به دست آمد.
 
وی افزود: در مراحل تکمیل تحقیقات مشخص شد که این دو هکر فعالیت های مجرمانه متعددی در فضای مجازی دارند و کلاهبرداری ها و اخاذی های متعددی از سوی آنان در سطح کشور در حال انجام است.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: سرانجام، کارشناسان پلیس فتا استان موفق شدند محل فعالیت آنان را در دو استان کشور  شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه هر دو نفر را با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی دستگیر و به پلیس فتا استان انتقال دهند.
 
سرهنگ مفخمی شهرستانی ادامه داد: در فرایند رسیدگی به این پرونده و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، دو فرد دستگیر شده به سرقت اطلاعات حساب بیش از ۵۵۰۰ نفر در سطح کشور اعتراف کردند و مشخص شد تا کنون در حدود یک میلیارد ریال از حساب افراد مختلف به صورت غیرمجاز توسط آنان برداشت شده است.
 
وی با اشاره به دیگر جرایم این افراد ادامه داد:‌ متهمان پرونده همچنین به جرایم متعددی در خصوص دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه‌ای، طراحی و ایجاد درگاه بانکی و سوءاستفاده از عنوان پلیس فتا و اخاذی از شهروندان اعتراف کرده اند که در این خصوص مدارک به دست آمده ضمیمه پرونده و به مرجع قضائی ارسال شد.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی به برخی از روش های این دو نفر در جرایم سایبری انجام شده اشاره کرد و افزود: این افراد در بسیاری از موارد در ابتدا اقدام به حملات سایبری به سایت‌های کاربران کرده و پس‌ازآن با عناوین مختلف خود را فروشنده نرم افزارهای ضد هک معرفی کرده و اقدام به اخاذی از کاربران می‌کردند.
 
این مقام ارشد انتظامی استان بابیان اینکه امروزه بسیاری از برنامه‌های غیرمجاز که در فضای مجازی وجود دارند، درواقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران می‌باشند، گفت: کاربران مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو از طریق این نرم‌افزارها کاربران را به درگاه‌های جعلی کشانده و اقدام به سرقت از آن‌ها می‌کنند.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: هم‌وطنان در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس فتا در ارتباط باشند.
 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.