کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح های حمایتی دولت

کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح های حمایتی دولت
تاريخ:بيست و نهم آبان 1398 ساعت 14:57   |   کد : 30708
رئیس پلیس فتا استان کردستان با توجه به اجرای طرح مصرف بهینه سوخت و طرح حمایتی معیشتی در خصوص پیامک و سایت های جعلی ثبت نام توسط مجرمین هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در خصوص فعالیت افراد کلاه‌بردار با شروع طرح مصرف بهینه سوخت بنزین از سوی دولت هشدار داد و گفت: با توجه به ارسال پیامک‌هایی به تلفن همراه برخی هم‌وطنان با موضوع ثبت‌نام کارت سوخت و معرفی سایت‌های غیرقانونی و جعلی جهت سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی و بانکی مردم، لازم است هم‌وطنان دراین‌باره هوشیاری کامل داشته و از هرگونه ثبت‌نام، ارائه اطلاعات شخصی و بانکی و نیز پرداخت وجه از طریق وب‌سایت‌های یادشده یا به افراد مراجعه‌کننده به درب منازل خودداری کنند.
 
این مقام انتظامی تاکید کرد: هزینه مصوب برای صدور کارت هوشمند سوخت، مبلغ ۱۰ هزار تومان است که به‌صورت حضوری، در دفاتر پلیس +۱۰ و یا هنگام تحویل کارت هوشمند سوخت توسط مأموران پست دریافت می‌شود و هیچ سایت یا شرکت دیگری مجوز قانونی ارائه این خدمات را ندارد.
 
سرهنگ دانش پور بیان داشت: طرح سبد حمایتی دولت تنها توسط دولت پرداخت می‌شود و هیچ‌گونه لینک،شماره پیامک یا سایتی در این مورد اعلام‌نشده است. بر این اساس هم‌وطنان هوشیار باشند و به‌هیچ‌عنوان به این‌گونه پیامک‌ها توجه نکرده و اعتماد نکنند تا در دام فریب افراد سودجو نیفتند.
 
رئیس پلیس فتا استان کردستان به شهروندان توصیه کرد: هرگونه اخبار مرتبط با اجرای طرح‌های یادشده را صرفاً از سوی خبرگزاری‌های رسمی ازجمله صداوسیما پیگیری و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع‌رسانی کنند.
 
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.