سوء استفاده از اعتماد شهروندان، ترفند صراف قلابی

سوء استفاده از اعتماد شهروندان، ترفند صراف قلابی
تاريخ:چهارم آذر 1398 ساعت 09:33   |   کد : 30715
فردی که با معرفی خود به عنوان صراف، با جلب اعتماد افراد در فضای مجازی از اطلاعات بانکی آن ها سوءاستفاده کرده و اقدام به جرایمی مانند پولشویی می کرد دستگیر شد.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ مهدی فضلی علیشاه، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ و اعلام شکایت مبنی براین که، مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب وی برداشت شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کارپلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
 
وی افزود: در بررسی پرینت حساب مال باخته، محرز شد که مبلغ مورد نظر از حساب وی کسر و به حساب های مختلف واریز شده است که با هماهنگی مقام قضائی تمامی حساب ها مسدود شد.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در استان تهران شده و با دریافت نیابت قضائی به محل سکونت وی اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ منتقل کردند.
 
سرهنگ فضلی علیشاه در خصوص شیوه و شگرد متهم گفت: نامبرده با ایجاد یک گروه تلگرامی، و درج آگهی های تبلیغاتی با عناوین دعوت به کار، افرادی که با وی تماس می گرفتند، خود را مالک صرافی معرفی کرده و از آن ها می خواست اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده و رمزاینترنتی خود را در اختیار وی قرار دهند تا در ازای این کار، ماهیانه مبلغ ۶ تا ۸ میلیون تومان به حساب دارنده کارت واریز کند.
 
وی افزود: متهم در ادامه مبادرت به گردش مالی گسترده از حساب های جدید کرده و ضمن این که موجودی حساب ها را تخلیه می کرد از طریق پولشویی نیز به کلاهبرداری از طعمه های خود می پرداخت.
 
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان این که متهم تاکنون از ۱۱ نفر کلاهبرداری کرده است گفت: تلاش برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.