دستگیری فیشینگ کاران حرفه‌ای در البرز

دستگیری فیشینگ کاران حرفه‌ای در البرز
تاريخ:پنجم آذر 1398 ساعت 15:19   |   کد : 30725
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، گفت: اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی که با ایجاد کانال تلگرامی فروش لوازم آرایشی اقدام به هدایت طعمه های خود به درگاه جعلی پرداخت اینترنتی می کردند، دستگیر شدند.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از خبرگزاری میزان سرهنگ بیژن جنتی، فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای به پلیس فتا، مبنی بر چند مرحله برداشت غیرمجاز از حساب، به مبلغ ۱۱ میلیون ریال، رسیدگی به پرونده در دستورکار پلیس فتا شهرستان فردیس قرار گرفت.
 
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، خاطر نشان کرد: ماموران در ابتدا پرینت حساب شاکی را بررسی کرده و حساب مقصدی را که وجه به آن واریز شده بود را شناسایی کردند.
 
سرهنگ جنتی، گفت: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در استان تهران شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس فتا شهرستان فردیس منتقل کردند.
 
وی گفت: متهم در مواجهه با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری اینترنتی با کمک یکی دیگر از همدستانش اقرار کرد.
 
این مقام انتظامی با اعلام این که میزان مبلغ کلاهبرداری شده توسط اعضای این باند حرفه‌ای ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در ادامه مخفیگاه همدست متهم در منطقه پاکدشت استان تهران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
 
سرهنگ جنتی در خصوص شیوه و روش کلاهبرداری اعضای این باند حرفه ای، گفت: متهمان با ایجاد یک کانال تلگرامی فروش لوازم آرایشی و تبلیغات گسترده در فضای مجازی، کاربران را به عضویت در کانال خود ترغیب کرده و با پیشنهاد خرید لوازم آرایشی با قیمت ارزان، آن‌ها را به درگاه جعلی پرداخت اینترنتی هدایت کرده و پس از دسترسی به اطلاعات حساب کاربران و تخلیه موجودی آن‌ها اقدام به برداشت وجه از طریق دستگاه pos و تبدیل آن‌ها به شمش طلا و سکه می‌کردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در پایان، گفت: عمل به توصیه‌های پلیس فتا در انجام تراکنش‌های مالی اینترنتی، ضامن در امان ماندن کاربران از دام کلاهبرداران اینترنتی است.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.