مشارکت در راه اندازی کسب و کار ترفند سودجویان اینترنتی

مشارکت در راه اندازی کسب و کار ترفند سودجویان اینترنتی
تاريخ:ششم آذر 1398 ساعت 15:49   |   کد : 30728
رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در قالب مشارکت در راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: با بررسی پرونده‌های متشکله در پلیس فتا استان، اخیراً مشاهده شده است که کلاهبردارن با سوء استفاده از اعتماد همشهریان اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها در قالب مشارکت در راه اندازی کسب و کارهای مختلف می‌کنند.
 
رئیس پلیس فتا ایلام افزود: در این روش کلاهبردارن با تشکیل کانال، گروه و صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی و درج آگهی‌های تبلیغاتی جعلی با موضوع مشارکت در ساخت پروژه‌ها و راه اندازی کسب و کارها و فروش سهام با همشهریان ارتباط برقرار می‌کنند.
 
وی ادامه داد: پس از جلب اعتماد شهروندان به بهانه‌های مختلف مبالغی که بعضاً هم قابل توجه هستند از آن‌ها اخذ می‌کنند اما بعد از مدتی، ارتباط خود را با افراد متقاضی قطع و با این روش از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.
 
این مقام مسئول بیان کرد: همشهریان عزیز در نظر داشته باشند که در صورت مواجهه با اینگونه موارد قبل از هر کاری ابتدا از صحت موضوع و هویت انتشار دهنده آن مطمئن، سپس سایر اقدامات لازم را انجام دهند.
 
وی به کاربران توصیه کرد: از آنجائیکه هویت‌ها در فضای مجازی پنهان و غیر واقعی هستند، کاربران از اعتماد بی جا و ارتباط با چنین افرادی خودداری کنند.
 
سرهنگ جمالی گفت: شهروندان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با همکاران ما در میان بگذارند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.