چگونه می‌توان پیامک‌های قلابی و واقعی ارگان‌های دولتی را تشخیص داد؟

چگونه می‌توان پیامک‌های قلابی و واقعی ارگان‌های دولتی را تشخیص داد؟
تاريخ:نهم آذر 1398 ساعت 15:57   |   کد : 30733
سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا درباره راه تشخیص پیامک واقعی و غیر واقعی با یکدیگر توضیحاتی داد.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از خبرگزاری میزان با توجه به ارسال پیامک‌هایی با مضامین مختلف برای هموطنان مبنی بر ارائه خدمات و ثبت نام در طرح‌‎ها و دریافت بسته‌های حمایتی دولتی، کارت سوخت، کارت ملی و ...، از سوی افراد ناشناس، عده‌ای با سرشماره‌های مختلف که مشخص نیست آیا این شماره‌ها واقعی و متعلق به ارگان مشخص هستند یا خیر؟ اقدام به ارسال پیامک‌هایی به هموطنان می‌کنند.
 
در چنین لحظاتی دریافت کنندگان این پیامک‌ها بر سر دوراهی قرار می‌گیرند و برای مشخص شدن واقعیت ماجرا و اینکه کدام سرشماره‌ها واقعی و کدامیک از آن‌ها جعلی است، به سراغ سرپرست مرکز تشخصی و پیشگیری پلیس فتا رفتیم.
 
سرهنگ علی محمد رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا درباره کلاهبرداری‌های احتمالی در خصوص موضوع دریافت پیامک‌های خدماتی دولت و سازمان‌های رسمی در کشور گفت: هر پیامکی که در این خصوص با سر شماره‌های مختلف برای هموطنان ارسال می‌شود، رسمیت ندارد.
 
وی افزود: پیامک‌های تمام ارگان‌های دولتی و رسمی کشور فقط با نام خود سازمان‌ها و ارگان‌ها برای هموطنان ارسال می‌شود؛ لذا در صورت دریافت پیامکی با مضمون موضوعات دولتی و ... که با سر شماره‌های مختلف ارسال شده است، رسمیت ندارد و ارسال تمامی این پیامک‌ها با هدف کلاهبرداری است.
 
سرهنگ رجبی اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه پیامک با سر شماره‎های مختلف، هموطنان می‌توانند شماره فرستنده پیامک را به سامانه ۱۹۵، سامانه #۸۰۰* و یا سایت پلیس فتا گزارش دهند تا موارد مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.
 
با توجه به صحبت‌های سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا، نباید به پیامک‌های دارای شماره‌ای که با هدف ثبت نام در طرح‌های دولتی و دریافت کارت‌های مختلف اعماز کارت ملی، کارت سوخت و ... اعتماد کرد.
 
هموطنان در خصوص این موضوع باید از مراجع رسمی و دفاتر پیشخوان دولت و یا پلیس +۱۰ توضیحات مربوط به مشکلات خود را طلب کنند و به یک پیامک بدون منبع و غیر رسمی اکتفا نکنند تا دچار کلاهبرداری سودجویان نشوند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.