سودجویی مجرمان از اجرای طرح بهینه سازی مصرف سوخت

سودجویی مجرمان از اجرای طرح بهینه سازی مصرف سوخت
تاريخ:يازدهم آذر 1398 ساعت 11:25   |   کد : 30740
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص کلاهبرداری با عنوان ثبت نام طرح معیشت خانواده و اجرای طرح مصرف بهینه سوخت هشدار داد و گفت: شهروندان توجه داشته باشند فقط از طریق راه های اعلامی در رسانه های معتبر، اقدام به ارسال اطلاعات کنند.
به گزارش ایران هشدار، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ علی کریمی رییس پلیس فتا، استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: ممکن است سود جویان با طراحی سایت‌های جعلی و ارسال پیام به شهروندان با عناوین: ثبت نام طرح معیشت خانواده، ثبت‌نام طرح بهینه سازی مصرف سوخت، ثبت‌نام برای افزایش سهمیه سوخت و... قربانیان خود را به این سایت‌ها بکشانند.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: قربانیان در هنگام وارد کردن اطلاعات مربوطه ابتدا مبلغی اندک به منظور کارمزد پرداخت می‌کنند اما خبر ندارند این سایت فیشینگ بوده و تمام اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار مجرمین قرار داده‌اند.  
 
 این مقام انتظامی افزود: در این شیوه کلاهبردار پس از طراحی سایت جعلی، لینک آن را با روش های مختلف در اینترنت انتشار در اقدام اول اطلاعات حساب بانکی قربانیان را به سرقت  و در فرصتی مناسب اقدام به خالی کردن حساب افراد می‌کنند.
 
سرهنگ کریمی توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب پیام‌های دروغین را نخورید در صورتی که  به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردید بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهید؛ همچنین به یاد داشته باشد.
 
وی در ادامه گفت: برای اطلاع از طرح یارانه معیشتی کد دستوری #۶۳۶۹* اعلام‌ شده است و افراد می توانند از این طریق از وضعیت خود مطلع گردند.
 
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به اینکه  تاکید کرد: کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی  یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ گزارش کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.