تجربه قطع اینترنت در هند و خسارات چندین میلیارد دلاری کسب و کارها

تجربه قطع اینترنت در هند و خسارات چندین میلیارد دلاری کسب و کارها
تاريخ:هفتم دی 1398 ساعت 14:59   |   کد : 30781
 در سال 2018 انجمن تحقیقات ویژه بر روابط اقتصاد بین‌المللی نیز اعلام کرده بود که به صورت کلی قطع اینترنت مکرر بین سال‌های 2012 تا 107 در هند، خسارتی 3.04 میلیارد دلاری بر اقتصاد این کشور وارد کرده که بیشترین خسارت قطع اینترنت در طول تاریخ به حساب می‌آید.

به گزارش ایران هشدار به نقل از شهر سخت افزار، این روزها در کشور ما یک نوع بی اعتمادی به بحث ارتباطات پیش آمده و هر مرتبه‌ای که اینترنت قطع شود بیم آن می‌رود که این قطع اینترنت به دستور مقامات امنیتی و کشوری صادر شده باشد. جدای از منشأ این قطعی‌ها قصد داریم به یک تجربه مشابه بپردازیم و ببینیم که قطع اینترنت در کشوری رو به پیشرفت مانند هند چه تأثیراتی داشته است؟

قطع اینترنت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد که حالت طبیعی آن از دست رفتن مسیر ارتباطات بین‌المللی و یا به صورت کلی حوادث غیرمترقبه است. گاهی اوقات نیز بنابر وضعیت شبکه و نیاز به ارتقا و یا تغییر مسیرها، ممکن است ارائه دهندگان سرویس اینترنت اقدام به قطع سرویس خود به صورت موقت کنند.
اما برخی دولت‌ها که در مرحله خاص سیاسی و اعتراضات گسترده قرار می‌گیرند بنابر دلایل امنیتی ممکن است در مراحل و سطوح مختلفی دسترسی کاربران به این شبکه را محدود و یا قطع کنند که جدای از اعتراضات اجتماعی وجه مهمتر آن خسارات بسیار گسترده‌ای است که به اپراتورهای موبایل، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت و مهمتر از آنها کاربران و صاحبان کسب و کارهای مرتبط با اینترنت وارد می‌شود.
یک تجربه مشابه با وضعیت اخیر کشورمان را می‌توانیم در کشور هند مورد بررسی قرار دهیم که طبق آمارهای بین‌المللی بیشتر تعداد دفعات قطع سراسری اینترنت را تجربه کرده است.
بنابر گزارش TheNextWeb قطع اینترنت کشور هند در زمان اعتراضات سراسری به قاونین جدید شهروندی این کشور که به کرات از سال 2014 به بعد صورت گرفته میلیاردها دلار خسارت روی دست مجموعه کسب و کارهای فعال در این کشور گذاشته است.
در این گزارش آمده است که به صورت میانگین هر بار قطع اینترنت که حداقل سه ساعت تمام به طول بینجامد خسارتی در حدود 1 میلیون دلار روی دست مردم هند و صاحبان کسب و کار می‌گذارد که برای هر گروه به صورت جداگانه مصاحبه می‌شود.
در همین زمینه گروهی فعال در حوزه ارتباطات هند به نام اتحادیه اپراتورهای موبایل هند اعلام کرده که تجارت‌هایی که به صورت غیرمستقیم به اینترنت وابسته هستند نیز در همین مدت زمانی به میزان 50 درصد از مقدار اعلام شده برای تخمین خسارت کسب و کارهای ارتباطی ضرر می‌کنند که باید این مورد را نیز در نظر گرفت.
همچنین در سال 2018 انجمن تحقیقات ویژه بر روابط اقتصاد بین‌المللی نیز اعلام کرده بود که به صورت کلی قطع اینترنت مکرر بین سال‌های 2012 تا 107 در هند، خسارتی 3.04 میلیارد دلاری بر اقتصاد این کشور وارد کرده که بیشترین خسارت قطع اینترنت در طول تاریخ به حساب می‌آید.
طبق آخرین آمار از سال 2014 به بعد که کشور هند بیش از 350 بار قطعی سراسری اینترنت را تجربه کرده، بارها و بارها کاربران را با مشکلات مختلف مواجه نموده که طولانی‌ترین آن قطعی 135 روزه اینترنت در منطقه جامو کشمیر بوده که به دلیل هجوم نظامی و اعتراضات مردمی در این منطقه اتفاق افتاده است.
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.