استارت‌آپ‌های کیف‌ پول الکترونیکی با رمز دوم پویا رونق می‌گیرند

استارت‌آپ‌های کیف‌ پول الکترونیکی با رمز دوم پویا رونق می‌گیرند
تاريخ:هشتم دی 1398 ساعت 15:02   |   کد : 30784
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی می گوید با اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تراکنش های اینترنتی، کسب وکار استارت آپ هایی که بر روی کیف های پول الکترونیکی سرمایه گذاری کرده اند، رونق پیدا خواهد کرد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از ایبنا مجید حسینی‌نژاد، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در خصوص اجرای سیاست بانک مرکزی برای استفاده از رمز دوم یکبار مصرف و تأثیر آن بر کاهش فیشینگ گفت: با اجرای این سیاست، استارت‌آپ‌هایی که بر روی کیف‌های پول الکترونیکی سرمایه‌گذاری کرده‌اند بار دیگر وارد بازار شده و رونق خواهند گرفت.
 
وی تصریح کرد: در چند هفته ابتدایی اجرایی شدن سیاست الزام به استفاده از رمز دوم پویا، شاهد کاهش تراکنش‌های اینترنتی خواهیم بود و همزمان سرعت تراکنش‌ها نیز کاهش خواهد یافت اما به طور حتم اجرای این سیاست فیشینگ را کاهش خواهد داد.
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره اینکه در حال حاضر چه میزان از تراکنش‌ها فیشینگ شده و با اجرای این سیاست تا چه میزان پیش‌بینی می‌شود از رقم آن کاسته شود، اظهار داشت: رقم دقیقی را نمی‌توان برای فیشینگ در تراکنش‌های اینترنتی انجام داد ولی به هرحال با اجرای سیاست رمز دوم یکبار مصرف، از آمار فیشینگ کاسته خواهد شد.
 
حسینی‌نژاد گفت: بیشتر کسب‌وکارهای اینترنتی که فروش خود را از طریق تراکنش‌های اینترنتی انجام می‌دهند، خود را برای اجرای این سیاست و احتمال کاهش فروش‌های اینترنتی آماده کرده‌اند.
 
وی تصریح کرد: با این حال و در طولانی مدت استارت‌آپ‌هایی که بر روی کیف‌های پول الکترونیکی سرمایه‌گذاری کرده‌اند توسعه خواهند یافت زیرا با اجرای این سیاست، بسیاری از افرادی که نمی‌خواهند از رمز یکبار مصرف استفاده کنند، تراکنش‌های خود را از طریق کیف‌های پول و به شکل آفلاین انجام می‌دهند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.