بسته شدن ۱۸ هزار حساب بانکی مورد استفاده کلاهبرداران

بسته شدن ۱۸ هزار حساب بانکی مورد استفاده کلاهبرداران
تاريخ:دهم دی 1398 ساعت 16:15   |   کد : 40792
جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: کشف پیش دستانه کلاهبرداری با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی ناجا قرار دارد و تاکنون ۱۸ هزار حساب بانکی مورد استفاده کلاهبرداران بسته شده است.
به گزارش ایران هشدار به نقل از ایبِنا؛ سردار مسعود منفرد، جانشین پلیس آگاهی ناجا در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تجهیز پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور به "سامانه کاشف" گفت: پلیس آگاهی از سال ۱۳۹۵ تاکنون، اقدام‌های مناسبی درباره پیگیری پرونده‌ها و کاهش وقوع کلاهبرداری‌های کارت به کارت انجام داده و با هماهنگی مرجع قضایی، کارآگاهان پلیس آگاهی از این پس قادر خواهند بود شماره حساب‌های بانکی مورد استفاده مجرمان را تا قبل از تعیین تکلیف نهایی مسدود و از هرگونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری کنند.
 
وی با اشاره به همکاری و تعامل مناسب پلیس آگاهی ناجا با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و بانک مرکزی در روند پیشگیری از وقوع برخی کلاهبرداری ها، افزود: علاوه بر بستن ۱۸ هزار حساب بانکی، بیش از ۲۰ هزار سیم کارت تلفن همراه نیز بسته شده و ۹۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده کلاهبرداران غیر قابل استفاده شده است.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: از زمان اجرای طرح مسدودسازی سیم کارت‌های بدون هویت، حدود ۴۵ درصد از میزان این نوع کلاهبرداری‌ها کاهش یافته که امیدواریم با ورود "سامانه کاشف" این میزان به حداقل برسد.
 
منفرد تاکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در سراسر کشور با اشراف اطلاعاتی، افراد شیادی را که قصد دارند از طریق شرکت‌های کاغذی فروش خودرو، دفاتر غیرقانونی ثبت نام سفر به اماکن سیاحتی و زیارتی، پیش فروش مسکن و ... به اموال مردم دست اندازی کنند، شناسایی و در اسرع وقت، نسبت به دستگیری آنان اقدام خواهند کرد.
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.