کلاهبرداری از افراد جویای کار با ترفند آگهی استخدام

کلاهبرداری از افراد جویای کار با ترفند آگهی استخدام
تاريخ:يازدهم دی 1398 ساعت 14:24   |   کد : 40794
رئیس پلیس فتا استان فارس اعلام کرد: باند متهمان پرونده ی کلاهبرداری در سایت های تبلیغات محور دستگیر شدند.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر بیان کرد: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: این شهروندان در اظهارات شان بیان داشتند که در یکی از سایت‌های درج آگهی با یک آگهی تحت عنوان کاریابی و استخدام مواجه شدند و ضمن تماس با فرد تبلیغ کننده، وی برای انجام مقدمات استخدام و کاریابی از متقاضی درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می کند و متهم پس از دریافت وجه دیگر جوابگو تماس تلفن نبود.
 
سرهنگ سلیمانی ادامه داد: پس از تحقیق و بررسی، مأموران پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند که متهمان این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند: " کاریابی و استخدام، اخذ ویزا و ..." استفاده می‌ کردند که با بررسی بیشتر موضوع مشخص شد درج این آگهی‌ها توسط یک نفر نبوده و یک باند با همکاری هم در این پرونده نقش دارند.
 
این مقام انتظامی گفت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی مهندسی باند متهمان شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شدند. 
 
وی افزود: متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از ۳۰ نفر اعتراف و هدف خود را از درج آگهی و کلاهبرداری، کسب درآمد بیان  کردند، همچنین دستگیر شدگان در اظهارات خود به این نکته اشاره کردند  که برخی از شهروندان به واسطه اعتماد بی‌مورد کردن در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه بعنوان پیش پرداخت می‌ کردند.
 
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
 
 این مسئول انتظامی از شهروندان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ در میان بگذارند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.