کاربران مراقب نرم افزارهای اندرویدی جعلی دریافت رمز یک‌بارمصرف باشند

کاربران مراقب نرم افزارهای اندرویدی جعلی دریافت رمز یک‌بارمصرف باشند
تاريخ:هشتم بهمن 1398 ساعت 10:02   |   کد : 40852
رییس پلیس فتای اصفهان در خصوص کلاهبرداری در قالب ارسال پیامک، دانلود و نصب اپلیکیشن جعلی دریافت رمز یک بارمصرف به کاربران فضای مجازی هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: با توجه به الزام بانک ها برای عملی کردن رمزهای یکبار مصرف (پویا)، کلاهبرداران سایبری با طراحی اپلیکیشن های جعلی رمز ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران هستند تا از این طریق  با دسترسی به اطلاعات کاربران، از حساب افراد سرقت کنند.
 
 سرهنگ سید مصطفی مرتضوی افزود: برای فعال‌سازی، نرم‌افزار جعلی از کاربر اطلاعات کارت‌بانکی نظیر شماره کارت،cvv2، رمز اینترنتی ایستا و تاریخ انقضای کارت را حک می کند که درنهایت با توجه به فعال بودن رمز دوم ایستا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران می‌شود.
 
وی، دریافت رمز یک بار مصرف را بدون هیچ هزینه ای دانست و  به کاربران فضای مجازی توصیه کرد به پیام ها و درخواست‌های مشکوک اعتنا نکرده و اپلیکیشن های مورد نیاز را از منابع معتبر و رسمی دریافت  همچنین  برای نصب و فعال‌سازی رمز دوم پویا به سایت رسمی بانک مربوطه مراجعه کنند.
 
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: شهروندان می‌توانند برای دسترسی به اخبار جرائم سایبری همچنین گزارش جرائم سایبری به وب‌سایت ‎www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی مراجعه کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.