تکدی گری در فضای مجازی و تحریک حس نوع دوستی

تکدی گری در فضای مجازی و تحریک حس نوع دوستی
تاريخ:هشتم بهمن 1398 ساعت 11:04   |   کد : 40854
رئیس پلیس فتا استان کردستان با تشریح تکدی گری در فضای مجازی اظهار داشت : اگر قصد کمک به افراد نیازمند را دارید حتماً از طریق سایت های موسسه های معتبر و دارای مجوز که از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی می شود، اقدام کنید.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت:با پیشرفت فنّاوری، حتی شیوه تکدی گری نیز تغییر کرده و وارد دنیای مجازی شده است؛ در دنیای امروز دیگر نیازی به پوشیدن لباس پاره و حضور فیزیکی در معابر نیست و تنها یک گوشی هم کفایت می‌کند،  این امر سبب سوءاستفاده برخی از افراد سودجو در فضای مجازی جهت کلاهبرداری و ناامن‌تر کردن این بستر برای کاربران شده‌است.
 
رئیس پلیس فتا استان کردستان با توجه به وقوع اتفاقات و بلایای طبیعی در کشور، توصیه کرد: از شهروندان تقاضا داریم حتی الامکان به این‌گونه کانال‌ها و افراد اعتماد نکنند و اگر قصد کمک به افراد نیازمند رادارند، حتماً از طریق سایت‌های موسسه‌های معتبر و دارای مجوز که از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی می شود استفاده کنند.
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: درصورتی‌که شهروندان می‌خواهند به‌ صورت شخصی به فردی نیازمند کمک کنند، به‌حساب افراد پولی پرداخت نکنند و شخصاً به بیمارستان یا مرکز درمانی مدنظر مراجعه کنند و پس از بررسی صحت‌وسقم جریان‌ و پس از اطمینان از وجود فرد نیازمند، هزینه را برای درمان در همان مرکز درمانی واریز نمایند که مطمئن باشند، مورد کلاهبرداری قرار نگرفته‌اند.
 
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: هم‌وطنان عزیز در صورت مواجهه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام  کنند.
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.