گوگل اطلاعات کاربران را به پلیس می‌فروشد

گوگل اطلاعات کاربران را به پلیس می‌فروشد
تاريخ:هشتم بهمن 1398 ساعت 11:19   |   کد : 40855
گوگل به ازای هر استراق سمع از کاربران ۶۰ دلار هزینه از نیروهای پلیس دریافت می کند تا به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را بدهد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری مهر؛ گوگل از این پس با دریافت هزینه از نیروی پلیس اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را به آنها می‌دهد. این شرکت به ازای هر احضاریه ۴۵ دلار، استراق سمع ۶۰ دلار و اجازه جست‌و‌جو ۲۴۵ دلار هزینه از پلیس دریافت می‌کند. در حال حاضر تعداد زیادی از سازمان‌های مجری قانون از گوگل درخواست دارند تا به اطلاعات کاربران دسترسی یابند و به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفت تا با دریافت مبلغی، هزینه‌های جمع‌آوری اطلاعات را جبران کند.
 
طبق گزارش نیویورک‌تایمز، گوگل از لحاظ قانونی اجازه دارد در ازای این خدمات هزینه دریافت کند، اما به‌طور معمول شرکت‌های بزرگ فناوری برای انتقال اطلاعات هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند.
 
از سوی دیگر برخی کارشناسان ادعا می‌کنند عملکرد گوگل برای درآمدزایی از جست‌و‌جوهای پلیس چندان جالب نیست. با این وجود برخی دیگر از کارشناسان معتقدند دریافت هزینه سبب می‌شود سازمان‌های مجری قانون جست‌و‌جوهای وسیع درباره کاربران را محدود کنند.
 
گوگل در گزارش شفافیت خود به درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران اشاره کرده‌بود. این شرکت طی دهه گذشته شاهد افزایش درخواست‌ها بوده‌است به طوری که سال ۲۰۱۹ میلادی درخواست دسترسی به اطلاعات بیش از ۱۶۰ هزار کاربر را دریافت کرده‌بود.
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.