بازداشت سرشبکه ۱۷ ساله باند فیشینگ با دسترسی به ۳۰ هزار حساب بانکی

بازداشت سرشبکه ۱۷ ساله باند فیشینگ با دسترسی به ۳۰ هزار حساب بانکی
تاريخ:دوازدهم بهمن 1398 ساعت 16:19   |   کد : 40862
فرمانده انتظامی استان قم از بازداشت یک نوجوان ۱۷ ساله و همدستش به جرم فیشینگ اطلاعات ۳۰ هزار حساب بانکی خبر داد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتای استان به منظور مأموریت‌های محوله پیرامون رصد و پایش جرایم در حوزه برداشت‌های غیر مجاز و پولشویی، یک کانال تلگرام با ۴ هزار و ۹۲ نفر عضو و همچنین یک گروه تلگرام نیز با ۵۰۰ نفر عضو که در زمینه برداشت‌های غیر مجاز با شگرد فیشینگ در سطح کلان اقدام به پولشویی و خرید ارز‌های دیجیتال می‌کردند را شناسایی کردند و با توجه به حساسیت این پرونده، بلافاصله موضوع در دستور کار آن‌ها قرار گرفت.
 
او افزود: در ابتدا با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، اعضای باند، با آی دی‌های مختلف و با استفاده از شماره‌های مجازی، فعالیت مجرمانه را در زمینه پولشویی، اجاره کارت‌های بانکی و... را انجام و در رابطه با اقدامات مجرمانه آن‌ها پرونده‌های زیادی در پلیس فتا اکثر استان‌ها تشکیل شده است.
 
فرمانده انتظامی استان قم گفت: اعضای این باند به صورت سازمان یافته با استخدام افراد مختلف در زمینه برنامه نویسی، تهیه کارت اجاره، سیم کارت‌های افراد غیر، شناسایی صرافی‌های متخلف، تهیه مدارک هویتی و... با راه اندازی روبات‌های مختلف از جمله صیغه یاب، شارژ نصف قیمت، اینترنت ارزان، دوست یابی و ...، ارسال پیامک‌های انبوه متناسب با مسائل روز جامعه و ارسال لینک‌های جعلی، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و با طراحی روبات موجودی بگیر و کارت به کارت اقدام به پولشویی در سطح کلان می‌کردند.
 
او اضافه کرد: این افراد حتی مبالغ به دست آمده را صرف خرید خودرو، تجهیزات رایانه ای، خوشگذرانی و... می‌کردند، بنابراین با تلاش‌های شبانه روزی همکاران در پلیس فتا استان قم، سرشاخه اصلی باند که نوجوانی ۱۷ ساله بود در یکی از استان‌های جنوبی شناسایی و دستگیر شد.
 
سردار آقاخانی عنوان کرد: در ادامه با بررسی اکانت‌ها و همچنین گروه و کانال تلگرامی فعال در این رابطه، اطلاعات کارت بانکی ۳۰ هزار و ۴۰۰ نفر از مردم در سراسر کشور شناسایی شد.
 
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه یکی دیگر از سرشاخه‌های این باند در یکی از استان‌های جنوبی دستگیر شده است، گفت: با توجه به تعداد زیاد شاکیان در این پرونده تحقیقات برای کسب میزان رقم کلاهبرداری در دست بررسی است در حال حاضر مبلغ ۳ میلیارد ریال از متهمان توقیف و پیش بینی می‌شود این مبلغ تا ۱۰ میلیارد ریال افزایش یافته که به محض دریافت اخبار جدید اطلاع رسانی خواهد شد.
 
سردار آقاخانی  افزود: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.