تورهای مسافرتی و هشدارهای پلیس فتا

تورهای مسافرتی و هشدارهای پلیس فتا
تاريخ:شانزدهم بهمن 1398 ساعت 15:58   |   کد : 40880
رئیس پلیس فتا تهران با بیان اینکه یکی از ترفندهای کلاهبرداران اینترنتی فروش تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین است، از شهروندان خواست مراقب کلاهبرداران اینترنتی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز باشند.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران در تشریح این خبر گفت: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی هموطنان به دنبال برنامه ریزی برای سفر هستند و بازار خرید و فروش بلیط و تورهای مسافرتی داغ می باشد، در همین راستا شرکت های مختلف گردشگری در حال تبلیغات وسیع و گسترده برای تورهای مسافرتی خود هستند و افراد سودجو نیز از راه های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند.
 
وی افزود: یکی ازترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بلیط از طریق سایت های اینترنتی تقلبی و کانال های جعلی است؛ لذا برای خرید بلیط به صورت اینترنتی نیاز است کاربران اطلاعات شخصی و بانکی خود را وارد صفحه ارائه دهنده خدمات وارد کنند، از این رو کلاهبرداران با درج تبلیغات فریبنده و ارزان قیمت، با ایجاد درگاه های جعلی بانکی،  از این فرصت سو استفاده می کنند و به ربایش و سرقت اطلاعات بانکی افراد می پردازند.
 
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کاربران برای در امان ماندن از این گونه کلاهبرداری ها باید به آدرس صفحه در قسمت URL (آدرس بار) توجه کنند و از سایت هایی  که از پروتکل https برای انتقال داده ها بهره می برد و از سایت های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی استفاده کنند.
 
رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداران در این زمینه فروش بسته ها و تورهای مسافرتی با قیمتی بسیار پایین ولی با وعده خدمات با کیفیت از طریق تبلیغات اینترنتی است که این امر در عمل محقق نشده و صرفاً برای اغفال مشتری بوده است و در این شرایط هنگامی که هموطنان در شهرهای مسافرتی برای دریافت خدمات مراجعه می کنند متوجه می شوند که این تبلیغات کذب بوده و دچار مشکلات عدیده ای می شوند.
 
سرهنگ کاظمی ضمن بیان اینکه این موضوع راجع به تور های خارج از کشور بیشتر خواهد بود از همین رو به تمام افرادی که قصد عزیمت به کشورهای توریستی در تعطیلات نوروزی را دارند توصیه کرد: تمام تورها و خدمات آن ها را از مراکزی که مجوزهای لازم در زمینه گردشگری دارند، تهیه کرده و حتماً در این مورد تحقیقات لازم را داشته و پس از اطمینان نسبت به خرید بلیط اقدام کنند.
 
رئیس پلیس فتا تهران تاکید کرد: شهروندان در مورد کارت های بانکی توجه داشته باشند حتما سامانه پیامکی و رمز پویای یک بار مصرف حساب خود را فعال کرده و در هنگام خرید با کارت بانکی دقت داشته باشند که حتماً خودشان کارت را کشیده و از صاحب مغازه بخواهند که اجازه دهند که خودِ مشتری

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.