سایت‌های آگهی واسط بستری برای کلاهبرداران سایبری

سایت‌های آگهی واسط بستری برای کلاهبرداران سایبری
تاريخ:بيست و يکم بهمن 1398 ساعت 15:29   |   کد : 40888
کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به شیوه جدید کلاهبرداری شیادان سایبری، به کاربران آگهی دهنده در سایت های آگهی آنلاین نسبت به هوشیاری در مورد اینگونه کلاهبرداری ها هشدار داد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ ستوان یونس عیسی‌پره، کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان اظهار کرد:طبق گزارش‌های رسیده اخیرا کلاهبرداران شیوه جدیدی از کلاهبرداری را مورد استفاده قرار می‌دهند که لزوم هوشیاری هر چه بیشتر شهروندان را می‌طلبد؛ در این نوع از کلاهبرداری، شیادان از شیوه جدیدی برای سرقت از حساب کاربران استفاده می‌کنند.
 
وی افزود: در این شیوه کلاهبرداران به افرادی که در سایت‌های آگهی آنلاین کالایی برای فروش گذاشته‌اند پیامک داده و از آنها می خواهند که برای تکمیل روند ثبت کالای خود در سایت روی لینک ناشناسی کلیک کنند. این روش به دلیل اینکه مشابه روند ثبت کالا در برخی سایت‌هاست، ممکن است کاربران را به اشتباه بیندازد اما با دقت به چند نکته می‌توان از این اشتباهات جلوگیری کرد. 
 
کارشناس پلیس فتا ادامه داد: برای جلوگیری از هرگونه اشتباه باید دقت داشت که سایت‌های آگهی آنلاین معتبر  همه فرایند ثبت آگهی را در خود سایت انجام داده و کاربران را به لینک‌های خارج از سایت هدایت نمی‌کنند. بنابراین شهروندان از کلیک روی هر گونه لینک ناشناس خودداری کرده و هرگونه فرایند ثبت آگهی را در خود سایت‌ها به اتمام برسانند.
 
وی بیان کرد: در صورتی که کاربران از لینک ارسال شده از طریق پیامک استفاده کنند به درگاه بانکی جعلی هدایت شده که پر کردن اطلاعات خواسته شده در آن، منجهنر به سرقت اطلاعات کارت بانکی می‌شود. شهروندان با کمی دقت و هوشیاری می‌توانند جعلی بودن آنها را متوجه شوند، همچنین شیوه شناسایی اینگونه درگاه‌های جعلی را درسایت پلیس فتا می‌توانند مطالعه کنند.
 
این مقام مسئول گفت: شهروندان دقت داشته باشند که سایت‌های رسمی و معتبر در صورت نیاز به ارسال پیامک، سامانه‌های مشخص و ثبت شده دارند که اغلب برای ارسال کد تایید شماره تلفن همراه کاربران از این پیامک‌ها استفاده می‌کنند.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان در صورت دریافت پیامک‌های مشکوک و غیرمرتبط از شماره‌های ناشناس به‌خصوص پیامک‌های ارسالی از شماره‌های تلفن همراه، مراتب را در سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  گزارش کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.