شیوه های جدید کلاهبرداری اینترنتی در انجام معاملات

شیوه های جدید کلاهبرداری اینترنتی در انجام معاملات
تاريخ:بيست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:51   |   کد : 40891
رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به ترفندهای جدید کلاهبرداران در زمینه های مختلف به خصوص جرائم اقتصادی، از نوع دیگری از شیوه های کلاهبرداری خبر داد.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا خوزستان اظهار داشت: طبق گزارش‌های رسیده و رصدهای صورت گرفته، برخی کلاهبرداران با استفاده از ایرادهای نرم‌افزاری برخی از برنامه های پرداخت موبایلی و همچنین استفاده از برنامه های پرداختی غیر رسمی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کنند. 
 
وی افزود: شیوه‌های کلاهبرداری به این شکل زیاد هستند که در یکی از روش‌ها مجرمان سایبری ابتدا معامله ای را انجام داده و یا کالایی را خریداری می‌کنند، سپس برای پرداخت بهای آن به بهانه‌های مختلف از پرداخت وجه به صورت نقدی و یا با دستگاه کارتخوان خودداری کرده و از برنامه‌های پرداخت موبایلی خود استفاده می کنند و رسید پرداخت وجه را به فروشنده به عنوان مدرکی برای پرداخت وجه کالا نشان می‌دهند. 
 
وی افزود: کلاهبرداران از برنامه های پرداخت موبایلی دارای باگ نرم افزاری استفاده می کنند که در این برنامه ها، بدون اینکه وجهی پرداخت شود، نرم افزاررسید پرداخت صادر می کند. 
 
این مقام انتظامی گفت: شهروندان برای انجام معاملات خود از شیوه های رایج پرداخت وجه مانند کارت خوان و خودپرداز استفاده کرده و همچنین در صورت استفاده از پرداخت اینترنتی، حتما با بررسی حساب بانکی خود از واریز وجه به آن مطمئن شوند .
 
این مقام مسئول گفت: در موارد بسیاری نیز مشاهده شده که کلاهبرداران برای پرداخت قیمت کالا با دریافت شماره کارت فروشنده، پول های سرقتی از کارت های دیگر را به آن انتقال داده و پای فروشنده کالا را هم به پرونده پول‌های سرقتی خود بازی می‌کنند. 
 
سرهنگ حسنوند خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت برخورد با کلاهبرداری‌های مشابه، مراتب را در سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  گزارش کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.