احکام صادره کمیته نظارت در رابطه با تخلفات ارتکابی توسط 3 شرکت بازاریابی شبکه ای

احکام صادره کمیته نظارت در رابطه با تخلفات ارتکابی توسط 3 شرکت بازاریابی شبکه ای
تاريخ:شانزدهم آبان 1401 ساعت 09:02   |   کد : 42373
کمیته نظارت بر عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب و کارهای مجازی پیرو احراز تخلفات توسط چند شرکت بازاریابی شبکه ای احکامی را صادر نمود.

اختصاصی ایران هشدار- کمیته نظارت بر عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب و کارهای مجازی پیرو احراز تخلفات توسط چند شرکت بازاریابی شبکه ای احکامی را به شرح ذیل صادر نمود.

تعلیق فعالیت شرکت فرهان تجارت توکان

با توجه به ارتکاب تخلف به شرح فروش کالاها بدون تأیید دبیرخانه و عدم ارائه مدارک کالایی مستند رأی بر تعلیق فعالیت بازاریابی شبکه ای شرکت فرهان تجارت توکان  و تغییر رنگ نماد به زرد برای مدت سه ماه صادر شد. لازم به ذکر است از زمان ابلاغ این رأی، هرگونه فعالیت بازاریابی شبکه‌ای توسط آن شرکت ممنوع می‌باشد و چنانچه شرکت پس از یک ماه از زمان آغاز تعلیق، نسبت به اصلاح عملکرد خود اقدام نماید، تعلیق خاتمه می یابد.

اخطار کتبی به شرکت خانواده تحول آفرین خورشید زیبا

با توجه به بند (1) مصوبه مورخ 26/07/1401 کمیته نظارت موضوع ماده (15) آیین نامه مواد(2)، (12) و تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی ارتکاب تخلف تأسیس شعبه غیرمجاز توسط شرکت خانواده تحول آفرین خورشید زیبا برابر بند (15) بخش (الف) ماده (13) آیین‌نامه محرز و رأی به اخطار کتبی صادر شد.

اخطار کتبی شرکت مروارید پنبه ریز

با توجه به بند (2) مصوبه مورخ 26/07/1401 کمیته نظارت موضوع ماده (15) آیین نامه مواد (2)، (12) و تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی در موضوعات عدم بازپس‌گیری کالا و اجرای صحیح فرآیند بازپس‌گیری، با توجه تعیین شروط عدم بازپس‌گیری کالاهایی با موعدهای کمتر از هشت ماه از تاریخ انقضا و در عین حال ارسال کالا برای بازاریابان با تاریخ کمتر از این مدت، برابر بند (9) بخش (الف) ماده (13) آیین‌نامه ارتکاب تخلفات شرکت مروارید پنبه ریز محرز و رأی به اخطار کتبی برای آن صادر شد.

تعیین شرط زمانی برای بازپس گیری، باید به نحوی باشد که اولاً امکان فروش محصول برای فرد به صورت معقولی وجود داشته باشد،ثانیاً کالا از همان ابتدای ارسال، با عدم امکان بازپس گیری مواجه نباشد. لذا براساس تبصره (2) بخش (الف) ماده (13) آیین نامه، شرکت موظف است ظرف مدت (20) روز عملکرد خود را اصلاح و گزارش اقدامات انجام شده را به دبیرخانه کمیته ارسال نماید. در غیر این صورت نسبت به تعلیق و تغییر رنگ نماد به زرد آن شرکت اقدام خواهد شد.

 


 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.