Adware چیست؟

Adware چیست؟
تاريخ:بيست و دوم ارديبهشت 1395 ساعت 09:54   |   کد : 4608
Adware در واقع برنامه ای است که بر روی کامپیوتر افراد نصب می شود و عادت های جستجوی اینترنتی شما در اینترنت را پیگیری می کند و pup up های حاوی تبلیغات که مربوط به سایت ها و تاپیک هایی است که شما از آن بازدید کرده اید را برای شما ارسال می کند.

ایران هشدار -  Adware نامی است که به نرم افزارهایی که برای نمایش تبلیغات روی کامپیوتر شما طراحی شده اند، گذاشته شده است. این برنامه ها برای نمایش تبلیغات در کامپیوتر شما، با تغییر مسیر سرچ های شما به سمت سایت های تبلیغاتی و جمع آوری داده های بازاریابی در مورد فرد، او را به این سایت ها متصل می کند.
Adware در واقع برنامه ای است که بر روی کامپیوتر افراد نصب می شود و عادت های جستجوی اینترنتی شما  را پیگیری می کند و pup up های حاوی تبلیغات که مربوط به سایت ها و تاپیک هایی است که شما از آن بازدید کرده اید را برای شما ارسال می کند. adware شاید ظاهراً به نظر بی خطر باشد اما می تواند سرعت کامپیوتر را تا حد زیادی کاهش دهد و کارایی پردازنده را کم کند و باعث کند شدن سیستم شود.

چگونه adware روی سیستم افراد اثر می گذارد؟

اکثر اوقات هیچ نشانه ای از حضور adware وجود ندارد. نه در منوی استارت کامپیوتر برنامه ای را می بینید که نصب شده باشد و نه در سیستم خود برنامه ای می بینید که جدید نصب شده باشد؛ بنابراین اصلاً از حضور adware آگاه نمی شوید.
دو راه اصلی وجود دارد که از طریق آن adware وارد کامپیوتر شما می شود:

1 . از طریق freeware یا shareware

Freeware ها همان نرم افزارهایی هستند که توسط سایت های عادی و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند و shareware ها همان نرم افزارهایی هستند که از طریق آن می توانید فایل ها را به اشتراک بگذارید.
Adwareها اصولاً از طریق برخی از freeware ها یا shareware ها می توانند به سیستم شما راه یابند.

2 . از طریق سایت های آلوده

بازدید از یک سایت آلوده می تواند منجر به نصب بدون اجازه adware ها بر روی کامپیوتر شما شود. به عنوان مثال کامپیوتر شما می تواند توسط یک مرورگر آسیب دیده و ناامن مورد نفوذ قرار گیرد و تروجان هایی که برای سرقت اطلاعات شما روی کامپیوتر نصب می شوند، می توانند روی کامپیوتر شما نصب شوند. این adware هایی که به این طریق استفاده می شوند، به اسم browser hijacker معروفند.

چگونه از خود در مقابل adware محافظت کنیم؟

اغلب adware ها گزینه ای برای unistall یا حذف ندارند و آنها می توانند از تکنولوژی ای شبیه به تکنولوژی مورد استفاده در ویروس ها برای نفوذ به کامپیوتر افراد و اجرای بی سر و صدا استفاده کنند.
به هر حال آنتی ویروس های عادی ممکن است نتوانند این adware ها را حذف کنند. اما آنتی ویروس Kaspersky گزینه هایی برای ردیابی و یا حذف این بدافزار ها دارد و با استفاده از آن می توانید adware را حذف کنید.

را هکار های پیشنهادی:

1 . برنامه مسدود کننده pop up را نصب کنید.

2 . از سایت های معتبر دانلود انجام دهید.

3 . از آنتی ویروسی استفاده کنید که anti adware داشته باشد.

4 . از وب سایت های معتبر بازدید کنید. سایت های غیر اخلاقی اغلب آلوده به انواع بد افزار هستند.

چگونه متوجه حضور adware شویم؟

نشانه های حضور adware به شرح زیر است:
1 . pop up های تبلیغاتی زیادی برای شما نمایش داده می شود.

2 . home page مرورگر کامپیوترتان به صورت مداوم تغییر می کند.

3. مدام search bar و tool bar های نا آشنا را پاک می کنید اما باز هم وجود دارند.

4 . سرعت کامپیوتر و یا سرعت اینترنتتان به طزر عجیبی کاهش پیدا می کند.
 

 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.