سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار
تاريخ:بيستم شهريور 1396 ساعت 09:47   |   کد : 17780

اخیرا مشاهده می شود که تخلفات در حوزه تلفن همراه در اپراتورهای مختلف با استفاده سیم کارت هایی انجام می شود که مالک آنها از وجود آن بی خبر هستند. حال شاید این سوال پیش آید که چگونه ممکن است سیم کارتی به نام ما ثبت شده باشد که ما از وجود آن بی خبر هستیم.

اختصاصی ایران هشدار- اخیرا مشاهده می شود که تخلفات در حوزه تلفن همراه در اپراتورهای مختلف با استفاده سیم کارت هایی انجام می شود که مالک آنها از وجود آن بی خبر هستند. حال شاید این سوال پیش آید که چگونه ممکن است سیم کارتی به نام ما ثبت شده باشد که ما از وجود آن بی خبر هستیم.
کلاهبرداران همواره برای انجام هر گونه فعالیت کلاهبرداری نیازمند خط تلفن موبایل هستند و از آنجا که می خواهند نام و نشانی از آنها باقی نماند، هیچ گاه از سیم کارت هایی که با نام خودشان ثبت شده است استفاده نمی کنند و همواره به دنبال سیم کارت هایی با هویت دیگران هستند که بعد از اتمام کار آن را رها کنند. از طرفی مسئولیت هر گونه سوء استفاده از تجهیزات و امکانات مخابراتی که به نام افراد ثبت شده است، متوجه خود فرد مالک می باشد. بنابراین حتما برای استفاده از خدمات ارتباطی مثل سیم کارت های ارتباطی، از قرارداد در مراکز مخابراتی استفاده کنید و استفاده از خدمات ارتباطی را صرفا با عقد قرارداد و مطالعه متن کامل قبل از عقد قرارداد انجام دهید.
ضمنا جهت سلب امتیاز خطوط تلفن همراه، به همراه کارت ملی به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه نمایید.

چند سیم کارت به نام من ثبت شده است؟
ممکن است کلاهبرداران با جعل اسناد یا با استفاده از اسناد هویتی مسروقه شما اقدام به خرید چند سیم کارت اعتباری کنند و از آن برای مقاصد شوم خود استفاده کنند در حالی که عواقب و مسئولیت آن با شماست بنابراین می بایست از طریق مراجعه به وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ابتدا بر آورد کنید و ببینید آیا سیم کارتی به نام شما ثبت شده است یا خیر و اگر ثبت شده، حتما گزارش دهید تا سلب امتیاز شود.
از طریق انجام مراحل زیر می توانید در مورد تعداد سیم کارت با مالکیت خود، مطلع شوید:
1 . مراجعه به سایت MOBILECOUNT.CRA.IR
در این سایت کلیه مشترکین چهار اپراتور تلفن همراه که حداقل یک سیم کارت به نام خود در یک اپراتور داشته باشند، می توانند با استفاده از کد ملی ، از تعداد خطوطی که به نام ایشان در هر یک از اپراتورهای مذکور ثبت شده، مطلع شوند.
2 . سامانه پیامکی
با ارسال کد ملی به شماره سامانه پیامکی 3000504901 و 3000150 می توانید تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خود را مشاهده نمایید.
پس از مشاهده در صورتی که سیم کارتی بدون اجازه شما با نام شما ثبت شده است، می توانید به آدرس HTTPS://195.ICT.GOV.IR مراجعه و شکایت خود را ثبت و پیگیری نمایید.   
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.