تاريخ:بيست و دوم آبان 1400 ساعت 13:08
کد : 42195

ترفند جدید ساکسز فکتوری در فریب مخاطبان

ترفند جدید ساکسز فکتوری در فریب مخاطبان

اختصاصی ایران هشدار- در طرح های پرریسک سرمایه گذاری شرکتی با نام ساکسز فکتوری به چشم می خورد که  به دفعات مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. این شرکت ادعا کرده که یک سیستم بازاریابی شبکه ای است که از اتحادیه اروپا مجوز فعالیت خود را دریافت کرده و در یک نوآوری منحصر به فرد ارز دیجیتالی با نام دگ کوین را ارائه کرده است.

افراد در این سیستم تنها از طریق معرف ها می توانند به عضویت سیستم درآیند و دو شیوه برای درآمدزایی آنها معرفی شده است. یکی از این روش‌ها خرید دگ کوین و کسب سود ماهیانه و دیگری دریافت پورسانت در ازاء دعوت از دیگران و جذب زیر‌مجموعه است. در واقع بر طبق ادعای شرکت ساکسز فکتوری یک شبکه سراسری خرید است که به فروش کالا و خدمات با استفاده از رمزارز خود با نام دگ کوین می پردازد و در کنار آن افراد 10 درصد از حجم فروش شخصی شان را به عنوان پورسانت دریافت می کنند و با تشکیل زنجیره انسانی تا 10 سطح قادر به دریافت پورسانت عضوگیری نیز خواهند بود. 

اما در رابطه با رمزارز این شرکت می توان گفت معیارهای اعتبار مورد نیاز برای رمزارزها را نداشته و سپیدنامه معتبری هم برای آن ارائه نشده است.  این رمزارز در هیچ صرافی معتبری فهرست نشده و تنها صرافی که امکان خرید و فروش دگ‌کوین در آن وجود دارد صرافی SwipX می‌باشد که متعلق به بنیان‌گذار همین پروژه، نیلز گراسبرگ است. علاوه بر آن، در سایت coinmarketcap  نیز هیچ اطلاعاتی درباره این رمزارز یافت نمی‌شود که نشان از جعلی بودن رمزارز معرفی شده توسط شرکت است. 

این شرکت فعالیت گسترده ای در جهت عضوگیری داشته و اخیراً نیز در یکی از همایش های سالیانه خود محصولی جدید با عنوان تکنولوژی عینک واقعیت مجازی با قابلیت های خرید، سفر و کسب و کار ارائه و اقدام به پیش فروش سهام آن برای کشورهای مختلف  نموده است. شرکت در حالی به تبلیغ این محصول پرداخته که تاکنون هیچ مدرک مستند علمی، خط تولید و تکنولوژی استفاده شده برای آن ارائه نکرده و به نظر می رسد این اقدام هم همانند ارائه رمزارز جعلی، کلاهبرداری است.

مورد حائز اهمیت دیگر در رابطه با این شرکت معرفی ایران به عنوان بازار بزرگ جمعیتی و هدف گذاری جذب مخاطب از آن است. موضوعی که نگران کننده بوده و لزوم اطلاع رسانی عمومی را مطرح ساخته است. این شرکت علی رغم تمامی ادعاهای فریبنده خود طرحی پانزی هرمی است که هیچ محصول و یا فعالیت مولدی نداشته و همه موارد مطرح شده توسط آن تبلیغات به منظور ایجاد رغبت در سرمایه گذاران است.

تنها راه پایان بخشیدن به کلاهبرداری های جذب سرمایه، افزایش آگاهی و خودداری از سرمایه گذاری پیش از دریافت استعلام و اطمینان از اصالت شرکت های مدعی است. سرمایه خود را در دست این شیادان نسپارید.

 


 

http://iranhoshdar.ir/NewsB/1/42195
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی