تاريخ:چهارم تير 1396 ساعت 15:23
کد : 17408

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه
در کنار سایت های مرجع و قانونی موسسات خیریه که اقدام به جمع آوری فطریه جهت کمک به نیازمندان می کنند، کلاهبرداران نیز از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و با راه اندازی سایت ها و کانال هایی در فضای مجازی از طریق مختلف از کاربران کلاهبرداری می کنند.  کلاهبرداری از هموطنان به طرق مختلفی می تواند انجام شود.

 

اختصاصی ایران هشدار - ایران هشدار با نزدیک شدن به عید سعید فطر، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای هموطنان گرامی و تبریک این عید سعید، به روزه داران و هموطنان گرامی هشدار می دهد مراقب کلاهبردارانی که در فضای مجازی و از طریق راه اندازی سایت، کانال و پیج های مختلف تحت عنوان دریافت فطریه جهت کمک به نیازمندان قصد فریب و کلاهبرداری دارند، باشند.

در کنار سایت های مرجع و قانونی موسسات خیریه که اقدام به جمع آوری فطریه جهت کمک به نیازمندان می کنند، کلاهبرداران نیز از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و با راه اندازی سایت ها و کانال هایی در فضای مجازی از طریق مختلف از کاربران کلاهبرداری می کنند.  کلاهبرداری از هموطنان به طرق مختلفی می تواند انجام شود. مثلا اینکه با راه اندازی یک وب سایت با URL بسیار شبیه به آدرس سایت های مرجع کمک به نیاز مندان مثل کمیته امداد امام خمینی، و از طریق فیشینگ، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی می کنند و در فرصت مناسب از حساب کاربران برداشت انجام می دهند.

مورد دیگر اینکه با راه اندازی کانال هایی در تلگرام یا پیج هایی در اینستاگرام خود را موسسه خیریه معرفی می کنند و با تحریک احساسات مردم و نمایش عکسی از نیازمندان و مستمندان، به دریافت و جمع آوری فطریه می پردازند اما هیچ گاه این وجوه صرف نیازمندان نمی شود.

توصیه ایران هشدار به کاربران این است که حتما وجوه خود را به موسسات خیریه و سازمان های شناخته شده و قانونی پرداخت کنند و هیچ گاه به کانال ها و پیج هایی که صرفا ادعای کمک به نیازمندان دارند، وجوه خود را پرداخت نکنند.

توصیه دیگر اینکه در صورتی که قصد پرداخت فطریه از طریق پرداخت اینترنتی دارند، حتما url وب سایت دریافت کننده وجه و بانک مدنظر را بررسی کنند و با دقت این کار را انجام دهند و همچنین وجود گواهینامه ssl یا پروتکل امن انتقال اطلاعات (https) را در ابتدای آدرس سایت مد نظر چک نمایند. 

 

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/17408
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی