تاريخ:دهم تير 1396 ساعت 12:20
کد : 17425

کلاهبرداران اینترنتی در کمین خریداران از سایت‌های بازاریابی

کلاهبرداران اینترنتی در کمین خریداران از سایت‌های بازاریابی
در خریدهایی که مردم از اپلیکیشن و سایت‌های بازاریابی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند‌، باید دقت داشته باشند چون عرضه کننده جنس‌، افراد هستند و خود شرکت بازاریابی نظارتی بر عرضه و کیفیت اجناس ندارند‌، لازم است همشهریان پس از رویت جنس نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایند‌. 

به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان با بیان اینکه پلیس فتا شیوه های جدید کلاهبرداری اینترنتی را به مردم معرفی می‌نماید، گفت: دانستن این شگردها باعث می گردد تا شهروندان کمتر در دام مجرمان سایبری گرفتار شوند.  

سرهنگ فرامرز شاکری  اظهار کرد: در خریدهایی که مردم از اپلیکیشن و سایت‌های بازاریابی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند‌، باید دقت داشته باشند چون عرضه کننده جنس‌، افراد هستند و خود شرکت بازاریابی نظارتی بر عرضه و کیفیت اجناس ندارند‌، لازم است همشهریان پس از رویت جنس نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایند‌. 

وی ادامه داد: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در فضای مجازی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای عمومی  و انقلاب شهرستان سنندج، شاکی اظهار داشت، از طریق سایت اینترنتیwww.divar.ir  اقدام به خرید یک دستگاه سیستم صوتی نمودم و مبلغ 5 میلیون ریال را به عنوان پیش پرداخت به شماره کارت بانکی معرفی شده  واریز نمودم اما پس از واریز وجه فروشنده پاسخگوی تعهدات خود نبود.

سرهنگ شاکری با بیان اینکه در پی وصل این شکایت  مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفته و در این رابطه پرونده تشکیل گردید، گفت: پس از انجام اقدامات پلیسی و کار فنی فردی اهل و ساکن پرند تهران بود‌، شناسایی و  پس از هماهنگی‌های لازم با قاضی مربوطه متهم به پلیس فتا احضار و گوشی هوشمند وی مورد بررسی قرار گرفت و مستندات مربوطه استخراج گردید و در ادامه پیرامون موضوع پرونده از متهم تحقیق‌، نامبرده بدواً منکر قضیه بوده اما با توجه به دلایل ومدارک ومستندات پرونده به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت، درسایت www.divar.ir به انگیزه کسب منافع مالی اقدام به درج آگهی کذب در خصوص فروش سیستم صوتی نموده و شاکی جهت خرید مبلغ 5 میلیون ریال به حساب من واریز نموده‌، اما پس از واریز وجه دیگرجواب‌گوی شاکی نبودم‌. نهایتاً پرونده تکمیل و در معیت طرفین به دادسرا ارسال و از سوی مقام قضایی برای متهم به اتهام کلاهبرداری اینترنتی قرار قانونی مناسب صادر گردید.

رئیس پلیس فتای استان کردستان در پایان گفت:: صرف درج یک آگهی در فضای مجازی‌، تضمینی بر اصیل بودن آن نیست و دقت لازم را داشته باشند که فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورند‌، همشهریان در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق پایگاه اینترنتی پلیس فتا به نشانی Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری‌– ثبت گزارشات مردمی   گزارش نمایند .

 

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/17425
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی