تاريخ:هجدهم مرداد 1396 ساعت 14:56
کد : 17611

خبر اختصاصی ایران هشدار : پلمپ دفاتر شرکت هرمی کیونت در تهران

خبر اختصاصی ایران هشدار :
پلمپ دفاتر شرکت هرمی کیونت در  تهران
در عملیات صبح امروز(96/05/18) پلیس آگاهی با همکاری وزارت اطلاعات، 6 دفتر هرمی کیونت در جنوب غرب تهران پلمپ و تعداد 61 نفر دستگیر شدند. 

به گزارش ایران هشدار - صبح امروز(18/05/1396) با همکاری پلیس آگاهی  و وزارت اطلاعات، 6 دفتر هرمی کیونت در جنوب غرب تهران پلمپ و تعداد 61 نفر دستگیر شدند. دستگیر شدگان جوانان بین 25 تا 35 سال هستند که مورد اغفال افراد کلاهبردار قرار گرفته اند.

دراین میان، شیوه جذب این شرکت ها بسیار قابل تأمل است. بدین صورت که در ابتدا معمولاً جوانان علاقمند و جویای کار را با وعده اشتغال در شرکت هایی نظیر مپنا، پتروشیمی و برخی دیگر از مشاغل کلیدی و مهم، از مناطق مختلف کشور جذب می کنند و با آنها در پارک ها قرار ملاقات می گذارند؛ در حالی که این افراد باید تنها و بدون اطلاع والدین از محل ملاقات در این جلسه حاضر شوند. سپس با شعارهای انگیزشی، آن ها را به جلسات معارفه هدایت می کنند و با قرنطینه و قطع تمام مسیرهای ارتباطی، تمام توان خود را برای شستشوی مغزی این افراد به کار می گیرند. در مرحله بعد جوانان را وادار به عضویت و تهیه پول برای سرمایه اولیه می کنند که در این مرحله معمولاً افراد هیچ کس را مناسب تر از والدین خود برای قرض گرفتن پیدا نمی کنند.              

در دستگیری اخیر، بنا به اعتراف دستگیرشدگان، متأسفانه اعضاء در حبس خانگی بودند و تمام مکالمات آنها با والدینشان کنترل می شده است. لازم به ذکر است که در این مجموعه تنها کالای مورد معامله تور مسافرتی 14000000 تومانی بوده است.

اما در بررسی فعالیت این مجموعه، ذکر برخی نکات بسیار ضروری است. به نظر می رسد دروغ و سوءاستفاده از احساسات موجر برای اجاره کردن خانه از ترفندهای مورد استفاده است. با توجه به این مطلب، به صاحبخانه ها توصیه اکید می شود که در انتخاب مستأجر بسیار دقت نمایند. متاسفانه علی رغم همه هشدارها و اطلاعیه ها مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت شرکت های هرمی و آگاهی بخشی در خصوص خسارات اجتماعی و فرهنگی پیوستن به این شرکت ها، هنوز هم شاهد اعتماد نا به جای جوانان پاک و توانمند هموطن به این شرکت ها هستیم.

 

 

 در دهه 1370، این شرکت ها با تأسیس شرکت پنتاگونا وکوئست، فعالیت خود را در ایران آغاز کردند و با مخاطب شناسی دقیق و تمرکز بر نقاط ضعف اجتماعی، فرهنگی و مشکلات اقتصادی موجود فعالیت خود را گسترش دادند. در اواخر دهه 1380، با همکاری نهادهای اطلاعاتی و قضائی، برخوردهایی در سطحی وسیع با این شرکت ها انجام گرفت. پس از آن، فعالیت این شرکت ها کاهش چشمگیری داشت، تااینکه بر طبق گزارشات دریافتی، مطلع شدیم با شگردهای جدیدی بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته اند.  

فعالیت این شرکت ها را می توان در دو لایه عمقی و سطحی تبیین کرد. در لایه عمیق تر، این شرکت ها با برگزاری جلسات انگیزشی و استفاده از تکنیک های روانشناسی موفق به تغییر نگاه افراد به خصوص جوانان و بانوان و ترغیب آن ها به تغییر در سبک زندگی شدند و در لایه سطحی تر با پررنگ کردن نیازهای اساسی افراد و تحریک حس طمع ورزی آن ها با دادن وعده های واهی اقدام به فریب و اغواء مخاطبین کردند. به طور مثال با انتشار عکس های وسوسه کننده از خانه های لوکس، ماشین های گران قیمت، سفرهای تفریح لاکچری و دیگر امکانات تجملاتی و مادی و یا وعده استخدام در مشاغل دائمی و سطح بالا توانستند تعداد افراد بیشتری را جذب کنند.

با گسترش فعالیت این شرکت ها و افزایش تعداد مالباختگان و نیز مهم تر از همه افزایش اعلام مفقودی از سوی بعضی خانواده های قربانیان هرمی در چند ماه گذشته، مقابله جدی تر با این شرکت ها در صدر برنامه های نهادهای ذیربط قرار گرفت و در چندین مرحله اقدام به دستگیری فعالان و پلمپ دفاتر آنها در مناطق مختلف تهران و شهرستان ها نمودند.

در ادامه تصاویر اختصاصی ایران هشدار از عملیات انهدام دفاتر شرکت کیونت را مشاهده می کنید:

 

              

              

              

               

              

               

              

             

             

   

 

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/17611
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی